Fabryki w Polsce

Jak powstaje suchy lód? [VIDEO]

Może być potrzebny zarówno przy gazowaniu napojów, jak i transporcie szczepionek. Suchy lód to produkt, który pozwala utrzymać niską temperaturę w miejscach, gdzie nie ma dostępu do źródeł energii. W programie „Fabryki w Polsce” pokazujemy, jak powstaje ten produkt.

Najnowszy odcinek naszego programu został nagrany w fabryce firmy Air Products we Włocławku. Mieści się tam jedna z najnowocześniejszych instalacji technologicznych do produkcji suchego lodu. Może o tym świadczyć choćby to, że korzystają z niej takie uznawane marki jak Coca-Cola czy PepsiCo.

– Dzięki zaawansowanej technologii skraplania i oczyszczania gazów stosowanej przez Air Products, skroplony dwutlenek węgla o wysokiej czystości spełnia wszystkie wymagania jakościowe stawiane przez polskie i międzynarodowe koncerny –   twierdzi Jacek Cichosz, prezes polskiego oddziału Air Products.

Instalacja we Włocławku powstała w 2018 roku, zajmuje powierzchnię 500 m2. Fabryka pracuje nieprzerwanie – 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Obowiązuje tam trzy zmianowy podział w systemie pięciobrygadowym.

Globalna firma

Suchy lód może być wykorzystywany do produkcji gazowania napojów, dokarmiania roślin oraz produkcji napojów chłodzonych i mrożonych. Znajduje także zastosowanie przy transporcie kriogenicznym oraz przy pakowaniu produktów spożywczych w atmosferze modyfikowanej.

Air Products to globalny dostawca gazów technicznych. Firma jest obecna na rynku już od prawie 80 lat i dostarcza gazy atmosferyczne i procesowe. W pięćdziesięciu krajach świata pracuje prawie 20 tysięcy pracowników firmy. Roczne przychody Air Products to kilka miliardów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *