Łączenie ze sobą elementów to „chleb powszedni” pracowników wielu fabryk. Jednak można dokonywać tego różnymi sposobami. W branży okiennej wykonuje się np. zgrzewanie kształtowe. Inną z metod stosowanych w wielu zakładach produkcyjnych jest zgrzewanie tarciowe.
Proces trwałego łączenia ze sobą różnych materiałów, w trakcie którego zachodzi tarcie elementów. Na tym polega proces zgrzewania tarciowego. Podczas tarcia wytwarza się energia, co doprowadza do połączenia o wysokim stopniu integralności. Obrabiane przedmioty najpierw nagrzewają się od zewnątrz, a następnie ciepło przechodzi do wnętrza materiału.
W ten sposób można łączyć ze sobą elementy o różnych właściwościach fizycznych bądź o różnorodnej wielkości. Dzięki zgrzewaniu tarciowemu jesteśmy w stanie łączyć elementy stalowe, miedziane czy aluminiowe.
Zgrzewanie tarciowe zapewnia bardzo dobrą jakość połączenia. Ta metoda łączenia elementów umożliwia pracownikom fabryk wykonanie jednolitego połączenia na całej powierzchni. Co równie istotne w trakcie obróbki operatorzy mogą na bieżąco kontrolować jakość całego procesu zgrzewania. Do przeprowadzenia zgrzewania tarciowego nie trzeba korzystać z gazów, topników, czy substancji pomocniczych.
O tym, że zgrzewanie tarciowe gwarantuje stabilność możecie przekonać się oglądając odcinek naszego programu. Ten rodzaj łączenia materiałów stosowany jest w fabryce firmy Steinhof, gdzie produkowane są haki holownicze.
Dodaj komentarz