Myśliwce F-16

Myśliwce F-16

Aktualności

„To bardzo ważny moment dla PZL Mielec” Fabryka modernizuje F-16

Samoloty F-16 to ważny element strategii obronnej wielu armii na całym świecie. Nie wszyscy wiedzą, że nad najnowszą wersją myśliwca pracują także polscy pracownicy z zakładu PZL Mielec. Spółka ogłosiła zakończenie etapu pracy nad F-16.

PZL Mielec to firma należąca do międzynarodowego koncernu Lockheed Martin. Podkarpacka fabryka zatrudnia 1500 pracowników, jednak współpracuje z nią ­– w ramach krajowego łańcucha dostaw – wiele innych przedsiębiorstw, które łącznie zapewniają 5 tys. miejsc pracy.

– Wyprodukowane przez PZL Mielec struktury wzmacniają pozycję Polski jako kluczowej części globalnego programu F-16, co przełoży się na szanse dla innych lokalnych przedsiębiorstwtwierdzi Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę, Europę Środkową i Wschodnią.

„To początek naszego udziału w produkcji F-16”

Prace nad modernizacją konstrukcji F-16 zaczęły się w ubiegłym roku. Ponad czterdziestu pracowników PZL Mielec wyjechało na pół roku do amerykańskiego Greenville, gdzie zdobywali doświadczenie i poznawali proces produkcyjny myśliwca. Dzięki temu mogli odpowiednio przygotować się do realizacji swoich zadań.

Dzisiaj mielecka spółka poinformowała, że została zakończona praca nad tylną i przednią częścią centralnego kadłuba samolotu. Końcowy montaż F-16 odbędzie się we wspomnianej fabryce w Greenville.

– Terminowe ukończenie pierwszych struktur F-16 to bardzo ważny moment dla PZL Mielec i naszych pracowników. Oznacza to powrót naszego zakładu do produkcji wojskowych samolotów odrzutowych i początek naszego udziału w produkcji F-16 – powiedział Janusz Zakręcki, prezes, dyrektor naczelny PZL Mielec.

 

 

One thought on “„To bardzo ważny moment dla PZL Mielec” Fabryka modernizuje F-16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *