kolej z Chin
Aktualności

„To dla Szprotawy niepowtarzalna szansa”. Kolejna chińska fabryka w tym mieście

Szprotawa to 10-tysięczne miasto położone w południowej części województwa lubuskiego. Zapewne jeszcze kilka lat temu nikt by nie przypuszczał, że w tym mieście swoje fabryki będą mieć dwie duże chińskie firmy. Za kilka miesięcy swój zakład otworzy tu spółka Kingfa, która zainwestuje w Szprotawie 60 mln zł. 

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o firmie Minth. To jeden z największych na świecie producentów części automotive. W szprotawskiej fabryce Minth powstają podłogi, które znajdą swoje zastosowanie w elektrycznych pojazdach Mercedesa. 

Fabryka Kingfa w Szprotawie

W Szprotawie swoją fabrykę uruchomi firma Kingfa. To wiodący dostawca granulatu z biodegradowalnych tworzyw sztucznych. Firma jest znana m.in. z produkcji maseczek i rękawiczek medycznych. Chiński koncern dostarcza swoje produkty także do samochodów marki Mercedes. 

Łącznie firma na całym świecie posiada 20 zakładów i zatrudnia 10 tys. pracowników. 

W Szprotawie firma wykupiła 14-hektarową działkę. Co ciekawe dawniej na tym terenie mieściło się radzieckie lotnisko. 

Oprócz hali produkcyjnej w Szprotawie powstanie także Centrum Naukowo-Badawcze. Łącznie firma zamierza zatrudnić 400 osób. Otwarcie fabryki jest planowane na przełomie 2024 i 2025 roku. 

– To dla Szprotawy naprawdę ogromna i niepowtarzalna szansa, by stać się jednym z największych ośrodków przemysłowych w naszym regionie – wyjaśnia Mirosław Gąsik, burmistrz Szprotawy.

One thought on “„To dla Szprotawy niepowtarzalna szansa”. Kolejna chińska fabryka w tym mieście

  1. johnyrozsadny Reply

    Fajnie będziecie robić dla chińczyków teraz ale sami się nie znamy i nie mamy żadnych znaczących technologii.
    No chyba że ktoś nas oświeci ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *