W tym obiekcie będzie mieścić się fabryka Footprint. Fot. Krzysztof Turzański

W tym obiekcie będzie mieścić się fabryka Footprint. Fot. Krzysztof Turzański

Aktualności

Amerykański producent inwestuje w Piekarach Śląskich

Hillwood Piekary Śląskie to ogromny teren wykorzystywany głównie w celach logistycznych. Jednak w halach obiektu można także prowadzić lekką produkcję. Z tego powodu firma Footprint zdecydowała się uruchomić tam swoją fabrykę. Już wkrótce rozpocznie się duża rekrutacja nowych pracowników.

W tym obiekcie będzie mieścić się fabryka Footprint. Fot. Krzysztof Turzański

W tym obiekcie będzie mieścić się fabryka Footprint. Fot. Krzysztof Turzański

Obecnie hala w Hillwood Piekary Śląskie jest przebudowywana na potrzeby produkcji Footrprint Poland. Firma z kapitałem USA to jeden z inwestorów w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Spółka działa w sektorze produkcji pudeł z tektury falistej i pełnego włókna. W śląskiej fabryce mają być produkowane papierowe opakowania.

O budowie nowej fabryki w Piekarach Śląskich poinformował zastępca prezydenta miasta – Krzysztof Turzański. Według niego za kilka miesięcy rozpocznie się wielka rekrutacja pracowników do zakładu Footprint.

– Potrzeba będzie setek pracowników. Zmartwieniem inwestora jest raczej to, czy znajdzie w najbliższej okolicy, czyli w naszym mieście i wszystkich ościennych miastach wystarczającą ilość osób chętnych do pracy. Na razie trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, bo prace budowlane trwają – mówi Krzysztof Turzański.

Produkcja w nowym zakładzie ruszy w kwietniu przyszłego roku. Jednak nabory do pracy mogą się zacząć już na przełomie roku 2023 i 2024 roku.

Nowa fabryka będzie bardzo dobrze skomunikowana. Hillwood Piekary Śląskie leży bardzo blisko węzła autostrady A1. Natomiast w pobliżu zakładu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, co może być istotną informacją dla nowych pracowników.

9 thoughts on “Amerykański producent inwestuje w Piekarach Śląskich

 1. Magdalena Mazurek Reply

  Można prosić o kontakt i email o tej firmy Ja pochodzę z centrum Piekar Śląskich Chciałabym o kontakt do tej firmy

 2. Janusz Nieroba Reply

  Kolejny obóz pracy, ciekawe czy tam będą takie zarobki jak w ameryce albo tak jak zwykle najniższa średnia krajowa „Ochłapy”

  1. Justyna Todrzak

   Bardzo bym prosiła o kontakt do firmy w sprawie rekrutacji jestem z Piekar śląskich i chciałabym w tej firmie pracować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *