Programowanie

Programowanie

Technologie

„Lepiej i szybciej diagnozować”. Konkurs na cyfrowe narzędzia walki z korozją

8 milionów złotych. Taką wartość grantu może otrzymać firma, który zaproponuje najlepsze cyfrowe rozwiązanie na walkę z korozją. Jakie urządzenia są poszukiwane?

Konkurs grantowy Neon jest organizowany przez PKN Orlen oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

– Chcemy, aby środki PKN ORLEN i NCBR posłużyły stworzeniu systemów i urządzeń z zakresu Przemysłu 4.0., które pomogą jeszcze lepiej i szybciej diagnozować, a także zapobiegać korozji procesowej, która jest dużym wyzwaniem w przemyśle. Zależy nam na wypracowaniu jak najlepszej ścieżki dojścia do celu tego konkursu z uwzględnieniem wymagań ustawowych ze strony NCBR, biznesowych ze strony PKN ORLEN i badawczo-rozwojowych ze strony zainteresowanych twórców – mówi Arkadiusz Majoch, Dyrektor Biura Innowacji i Rozwoju Nowych Technologii w PKN ORLEN.

Aplikacja i system monitorowania

W ramach konkursu organizatorzy poszukują kilka rozwiązań.

Pierwszym z nich jest stworzenie aplikacji do monitorowania oraz predykcji korozji. W tym przypadku urządzenie zostanie zainstalowane w branży rafineryjno-petrochemicznej.

Organizatorzy konkursu poszukują także podmiotów, które mogą opracować system do monitorowania czynników korozyjnych. Urządzenie powinno wskazywać na lokalizację problemu oraz umożliwić monitoring szybkości różnych rodzajów korozji.

Zdobywca grantu może również utworzyć telemetryczny system centralnego nadzoru nad prawidłowością funkcjonowania ochrony katodowej zbiorników podziemnych wraz z mapą interaktywną zdarzeń awaryjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *