Fabryki w Polsce

Domy stawiane w jeden dzień

Jeden z mieszkańców pewnej dzielnicy domów jednorodzinnych wpadł w konsternację. Zauważył, że obok jego posiadłości stanął budynek, którego jeszcze dzień wcześniej nie widział. Jak to się stało? Tak działa technologia firmy Wolfhaus. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” przedstawiamy Wam produkcję domów z prefabrykatów.

Niemiecka firma, działająca także na terenie Polski (fabryka w Siemanowicach Śląskich) szczyci się przede wszystkim szybkim czasem realizacji. Konstrukcja domów z prefabrykatów powstaje w fabryce firmy w ciągu 7 dni, a następnie pracownicy lub podwykonawcy Wolfhaus dokonują odpowiednich prac na miejscu budowy. Firma oddaje klientowi gotowy dom w stanie deweloperskim w ciągu 3 miesięcy.

Warto zauważyć, że dom szkieletowy można zbudować o każdej porze roku, niezależnie od warunków pogodowych. Nie ma tzw. robót mokrych, gdyż większość prac wykonywana jest w fabryce.

Wolfhaus szczyci się także dwoma innymi cechami swoich produktów. Po pierwsze, firma zwraca uwagę, że domy ich produkcji są energooszczędne. Można zaoszczędzić nawet 70% energii na ogrzewanie. Jak to się dzieje?  – Tanie źródła energii i odzysk ciepła z systemu wentylacji są oparte na najnowszych rozwiązaniach: kotłach kondensacyjnych oraz pompach ciepła –  czytamy na stronie internetowej firmy. – Instalacje te są niezwykle efektywne i potrafią wygenerować znaczną ilość ciepła przy obniżonych kosztach. W naszych domach przeważnie projektujemy instalacje podłogowe bazujące na niskim parametrze temperatury.

Ponadto producent domów z prefabrykatów twierdzi, że domy ich produkcji są odporne na ogień. Przeprowadzono ku temu specjalne badanie próby ognia przegrody ściennej. – Przy dobrze przemyślanym zestawieniu konstrukcji, optymalizacji kolejności warstw materiałów oraz zachowaniu efektywnej i pasywnej (biernej) ochrony drewnianej konstrukcji nośnej, można w bardzo dużym stopniu wpłynąć na ochronę przeciwpożarową – szczyci się Wolfhaus.

Wolhaus funkcjonuje od ponad 50 lat, a nad Wisłą – od 25. Firma stawia 300 domów w ciągu roku, z czego 60 powstaje w Polsce.

W naszym materiale filmowym zobaczycie proces powstawania domu : ścian, dachu czy ocieplania budynku. Przedstawiamy także montaż całej konstrukcji. Oglądajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *