Fabryki w Polsce

Jak działa biogazownia? [VIDEO]

Nie ma dymu bez ognia, ale jest energia bez dymu. To hasło Polskiej Grupy Biogazowej, lidera produkcji biogazu w Polsce. Aby dowiedzieć się więcej o tym procesie odwiedziliśmy Falknowo, gdzie mieści się biogazownia PGB.

Jakie surowce mogą być wykorzystane do produkcji biogazu? Na czym polega fermentacja metanowa? Do czego można użyć biomasy pofermentacyjnej? Zobaczcie nasz program, gdzie krok po kroku przedstawiamy produkcję biogazu.

Unikalna technologia

Polska Grupa Biogazowa powstała w 2007 roku. PGB jest producentem energii elektrycznej i ciepła z biogazu rolniczego. Spółkę założyły osoby, które posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie energetyki odnawialnej.

Falknowo to przykład jednej z inwestycji Grupy. Firma posiada podobne obiekty na terenie całej Polski. Kilka jest w fazie realizacji.

Warto wspomnieć o technologii, którą posługują się pracownicy PGB. Firma ma do swojej dyspozycji inteligentne systemy i oprogramowanie, które pomaga w zarządzaniu biogazowniami. Chodzi m.in. o systemy zdalnego monitorowania, systemy dozowania substratów (wspomagane przez sztuczną inteligencję) czy systemy prognozowania produkcji biogazu.

– Zespół inżynierów Polskiej Grupy Biogazowej opracował szeroką gamę inteligentnych systemów zarządzania biogazowniami, które gwarantują maksymalną wydajność przy niskich kosztach produkcji. Oferujemy dostawę, projekt lub system sterowania instalacji, zarówno nowych, jak również już istniejących – informuje firma na swojej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *