Ploter, czyli wielkoformatowe centrum obróbcze to w wielu branżach przemysłu niezbędne urządzenie. W zależności od konfiguracji i wyposażenia te urządzenia obrabiają metale, tworzywa sztuczne, materiały kompozytowe i drewnopochodne. W najnowszym odcinku „Fabryki w Polsce Extra” przedstawiamy mechanizmy działania plotera. Czy wiecie jaką moc ma uniwersalne wrzeciono? Dlaczego w ploterach stosuje się rastrowe, próżniowe stoły montażowe? Wszystkiego dowiecie się z naszego programu!
Producent urządzenia to polska firma – Kimla z Częstochowy. Przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku od 1997 r. i jest obecnie jednym z liderów wśród producentów maszyn CNC. Jak wyglądały pierwsze kroki Kimli?
– Na początku działalności koncentrowaliśmy się na produkcji elektroniki i systemów sterowania do obrabiarek CNC. Szybko jednak okazało się, że kreatywność i potencjał naszych pracowników umożliwiają realizację dużo bardziej skomplikowanych przedsięwzięć, dlatego wkrótce rozpoczęliśmy produkcję maszyn charakteryzujących się dużo większym zaawansowaniem technicznym, wyjątkową wydajnością i szybkością – informuje Kimla na swojej stronie internetowej
Dzisiaj firma z Częstochowy dostarcza klientom takie maszyny, jak frezarki, plotery, wycinarki, grawerki czy plotery. Urządzenia Kimli mogą mieć zastosowanie w różnych branżach przemysłu: metalowym, meblarskim, kamieniarskim, obuwniczym czy wśród producentów opakowań.
Firma nieustannie dąży do ulepszania swoich urządzeń, poprzez np. podwyższanie ich parametrów. W tym celu rozbudowane zostały hale produkcyjne firmy. Uruchomiono także zaplecze informatyczno – technologiczne.
Dodaj komentarz