Fabryki w Polsce

Jak działa serwis automatyki przemysłowej? [VIDEO]

Czasem awaria jednego, niewielkiego elementu może zahamować pracę ogromnej fabryki. W takim wypadku szybki serwis automatyki przemysłowej może okazać się nieoceniony. W programie „Fabryki w Polsce Extra” pokażemy Wam pracę zespołu RGB Elektronika, który w ciągu 24 godzin jest w stanie przeprowadzić naprawę rozmaitych urządzeń przemysłowych.

RGB działa na rynku od 1999 roku. Początki działalności były związane z naprawą zasilaczy impulsowych oraz monitorów CRT. Od tego czasu horyzonty serwisu znacznie się poszerzyły.

Obecnie RGB Elektronika przeprowadza naprawy, m.in. podzespołów do maszyn CNC, robotów przemysłowych, silników elektrycznych czy elektrowrzecion. W poprzednim roku firma zrealizowała prawie 10 tys. napraw.

Pracownicy firmy mają do swojej dyspozycji stanowiska testowe i diagnostyczne. W zakładzie firmy znajdziemy, np. hamownię służącą do badania silników serwo pod obciążeniem bądź stanowisko testowe do silników prądu stałego oparte na systemie.

Oprócz serwisu automatyki przemysłowej, firma prowadzi sprzedaż refabrykowanych części do maszyn i robotów przemysłowych. W magazynie firmy znajduje się prawie 100 tys. różnego typu produktów potrzebnych do działalności produkcyjnej. RGB Elektronika prowadzi także skup urządzeń przemysłowych.

W programie „Fabryki w Polsce Extra” przedstawiamy Wam, w jaki sposób pracownicy firmy realizują naprawę panelu operatorskiego robota przemysłowego. Pokażemy Wam pełen proces działalności serwisu, m.in. przyjęcie zlecenia, sprawdzenie na stanowisku testowym oraz poszczególne prace serwisowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *