Fabryki w Polsce

Jak są produkowane dermokosmetyki?

 Jak przebiega proces produkcji dermokosmetyków? W dzisiejszym odcinku zaprezentujemy produkcję kosmetyków do skóry z problemami naczyniowymi. Zapraszamy do obejrzenia odcinka!

 

Czym zasadniczo różni się kosmetyk od dermokosmetyku? Głównym zadaniem kosmetyków dermatologicznych lub, jak kto woli dermokosmetyków, jest pomoc w pielęgnacji skóry objętej problemami dermatologicznymi. Proces produkcji dermokosmetyków w dużej mierze przypomina proces produkcji leków. Początkowo na etapie konstruowania receptur należy wszystkie składniki skonsultować z zespołem lekarzy dermatologów i kosmetologów. Dermokosmetyki zawsze są tworzone w sterylnym laboratorium.

Laboratorium kosmetyczne FLOSLEK powstało w Piasecznie w 1994 roku. W mikroprzedsiębiorstwie zatrudniano wówczas dwóch pracowników i produkowano 2 preparaty farmaceutyczne. Przełomem w działalności firmy było uruchomienie produkcji dermokosmetyków. Produktem, który otworzył drzwi do rozwoju był żel ze świetlikiem do powiek i pod oczy. Dermokosmetyk szybko zyskał uznanie klientów.

Po 24 latach działalności firma Katarzyny i Jerzego Furmanka  zatrudnia 90 osób, oferuje blisko 300 różnych kosmetyków a wielkość rocznej produkcji na krajowy rynek oscyluje ma poziomie 3 milionów opakowań.

Od dekady oferta Laboratorium Kosmetycznego z Piaseczna oferuje produkty pod markami: Floslek Pharma i Floslek Laboratorium. Ta pierwsza to marka dedykowana wyłącznie na rynek farmaceutyczny i zielarski, druga jest skierowana dla indywidualnych drogerii i sieci.

Proces produkcji dermokosmetyków jest złożony. Początkowo powstaje koncepcja marketingowa w wewnętrznym dziale marketingu, później szereg badań laboratoryjnych i finalnie rozpoczęcie seryjnej produkcji,  która odbywa się w nowocześnie wyposażonym parku maszynowym.

Laboratorium było wielokrotnie nagradzane w konkursach branżowych. W roku 2005 Floslek został laureatem Godła Promocyjnego Teraz Polska, w roku 2010 i 2011 firma zdobywa Złotego Otisa. Wyróżnienie jest złotym Graalem rynku farmaceutycznego, jest to najbardziej opiniotwórcze i prestiżowe wyróżnienie. Również w 2011, linia kosmetyków organicznych BeEco uzyskuje, super prestiżowy certyfikat Ecocert. Floslek jako druga firma z Polski dołącza do wąskiego grona 100 firm na świecie, których kosmetyki mogą być firmowane tym znakiem.

W 2017 roku firma Państwa Furmanek sięga po certyfikat Viva, który potwierdza, że dermokosmetyki nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

 

B.S.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *