Fabryki w Polsce

Kosbud – firma trzech braci

Zaczęło się w 2005 roku. Dwóch braci Kosińskich: Marcin, i Adam zostało zwolnionych z firmy,  która podobnie, jak oni dzisiaj zajmowała się  produkcją chemii budowlanej. Jako byli przedstawiciele handlowi doskonale znali rynek i branżę. Rok później dołączył do nich trzeci brat – Mariusz . Jak to się zaczęło? –  Wybraliśmy obornik ze starej podziadkowej obory i wlaliśmy tam posadzkę  betonową. Następnie kupiliśmy małe urządzenie dyspergujące, betoniarkę i tak rozpoczęliśmy produkcję tynku – mówi o początkach firmy Adam Kosiński, współwłaściciel firmy.

Taki stan trwał ok. 2-3 lata. W międzyczasie dochód Kosbudu wzrastał o ok. 200-300% rocznie. W 2009 roku została uruchomiona pierwsza hala produkcyjna o wielkości 1000 m2. Właściciele wyposażyli ją w nowoczesną linię technologiczną. – Dzięki tej inwestycji każdy produkt poddajemy kilkuetapowemu procesowi, w którym zmienność temperatur oraz zróżnicowana ilości obrotów mieszania pozwala na uzyskanie wysokiej jakości, a także jednorodności produkcji. Bazując na sprawdzonych surowcach i komponentach, mamy możliwość wytwarzania bezkonkurencyjnej powłoki dla każdego rodzaju ścian i elewacji – czytamy na stronie internetowej Kosbudu.

Jakie są główne produkty firmy? Firma braci Kosińskich to przede wszystkim branża chemii budowlanej – systemy ociepleń i okładziny elewacyjne. Przedsiębiorstwo z Mazowsza produkuje m. in. tynki, farby elewacyjne, kleje do ceramiki i kamienia, gipsy i gładzie. Szczególne znaczenie Kosbud przywiązuje to produkcji okładzin elewacyjnych.

Obecnie firma posiada trzy zakłady produkcyjne oraz laboratorium, w którym sprawdzana jest jakość materiałów oraz opracowywane są nowe koncepcje produktów.

Kosbud ma swoją filię w Kijowie oraz w Brześciu (Białoruś). Bracia Kosińscy planują także w najbliższym czasie otworzyć się na rynki zachodnie.

Firma dostarcza swoje produkty do 150 punktów autoryzowanych na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *