Fabryki w Polsce

Kosbud – firma trzech braci

Zaczęło się w 2005 roku. Dwóch braci Kosińskich: Marcin, i Adam zostało zwolnionych z firmy,  która podobnie, jak oni dzisiaj zajmowała się  produkcją chemii budowlanej. Jako byli przedstawiciele handlowi doskonale znali rynek i branżę. Rok później dołączył do nich trzeci brat – Mariusz . Jak to się zaczęło? –  Wybraliśmy obornik ze starej podziadkowej obory i wlaliśmy tam posadzkę  betonową. Następnie kupiliśmy małe urządzenie dyspergujące, betoniarkę i tak rozpoczęliśmy produkcję tynku – mówi o początkach firmy Adam Kosiński, współwłaściciel firmy.

Taki stan trwał ok. 2-3 lata. W międzyczasie dochód Kosbudu wzrastał o ok. 200-300% rocznie. W 2009 roku została uruchomiona pierwsza hala produkcyjna o wielkości 1000 m2. Właściciele wyposażyli ją w nowoczesną linię technologiczną. – Dzięki tej inwestycji każdy produkt poddajemy kilkuetapowemu procesowi, w którym zmienność temperatur oraz zróżnicowana ilości obrotów mieszania pozwala na uzyskanie wysokiej jakości, a także jednorodności produkcji. Bazując na sprawdzonych surowcach i komponentach, mamy możliwość wytwarzania bezkonkurencyjnej powłoki dla każdego rodzaju ścian i elewacji – czytamy na stronie internetowej Kosbudu.

Jakie są główne produkty firmy? Firma braci Kosińskich to przede wszystkim branża chemii budowlanej – systemy ociepleń i okładziny elewacyjne. Przedsiębiorstwo z Mazowsza produkuje m. in. tynki, farby elewacyjne, kleje do ceramiki i kamienia, gipsy i gładzie. Szczególne znaczenie Kosbud przywiązuje to produkcji okładzin elewacyjnych.

Obecnie firma posiada trzy zakłady produkcyjne oraz laboratorium, w którym sprawdzana jest jakość materiałów oraz opracowywane są nowe koncepcje produktów.

Kosbud ma swoją filię w Kijowie oraz w Brześciu (Białoruś). Bracia Kosińscy planują także w najbliższym czasie otworzyć się na rynki zachodnie.

Firma dostarcza swoje produkty do 150 punktów autoryzowanych na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *