Aktualności

Przygotują produkty dla Ferrari, Maserati czy Jaguara. Kolejna fabryka Kongsberga w Polsce zatrudni 1000 osób

W Pikutkowie (gmina Brześć Kujawski) otwarto trzecią fabrykę szwajcarskiego producenta, zajmującego się komponentami dla przemysłu motoryzacyjnego. Jednak firma Kongsberg Automotive ma jeszcze większe aspiracje. Niedługo po otwarciu, zakład zostanie rozbudowany.

Pracownicy nowej fabryki będą specjalizować się w produkcji mat cieplnych do foteli samochodów oraz przewodów paliwowych i powietrznych. Te materiały trafią później m. in. do takich marek jak: Porsche, Ferrari, BMW, Jaguar czy Maserati.

W brzeskim zakładzie zatrudnienie znajdzie 800 pracowników (inżynierowie, automatycy, operatorzy maszyn i inni pracownicy produkcyjni), ale możliwe, że do końca roku będzie ich tysiąc. Wszystko dlatego, że nowo otwarty zakład – o powierzchni 17 500 m2 – będzie się rozbudowywał.

– Otwarcie kolejnego zakładu w Polsce jest zgodne z długofalową strategią spółki. Cały czas zawieramy nowe kontrakty z wiodącymi markami z branży motoryzacyjnej. Ciągły rozwój i innowacja są dla nas kluczowe, dlatego w zakładzie w Brześciu Kujawskim wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie” – powiedział w komunikacie dyrektor operacyjny Kongsberga w Polsce Frederic Kot.

O lokalizacji miejsca fabryki zadecydowało położenie (bliski zjazd z autostrady A1) oraz rozwinięta sieć szkół zawodowych i średnich. Nowy zakład będzie położony w Brzeskiej Strefie Gospodarczej, która w ostatnim czasie może poszczycić się szeregiem nowych inwestycji, gdzie zatrudnienie znalazło 4000 pracowników.

Kongsberg Automotive jest wiodącym producentem komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma działa w 19 krajach, a na rynku polskim funkcjonuje od 2000 roku, kiedy to otwarto zakład w Pruszkowie. Szesnaście lat później w Koluszkach (koło Łodzi) rozpoczęła działalność druga fabryka firmy.

Portfolio produktów obejmuje systemy komfortu siedzenia, kontroli jazdy i ruchu, przewody powietrzne oraz paliwowe zaprojektowane dla globalnych producentów pojazdów.

fot. Kongsberg Automotive//www.kongsbergautomotive.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *