Tym razem zapraszamy Was za kulisy produkcji wind. To urządzenie, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania. Z najnowszego odcinka programu „Fabryki w Polsce” dowiecie się więcej o obowiązkach konstruktorów wind, poznamy też zadania pracowników działu produkcji aparatur sterowych oraz zakładu produkcji mechaniki.
Produkcja ok. 300-500 dźwigów w ciągu roku. Serwis 3 tysięcy wind w Polsce. W 100% polski kapitał. To liczby, które określają polskiego producenta wind, firmę Winda Warszawa.
Warto podkreślić, że najważniejsze zespoły dźwigowe, czyli kabiny i kompletne sterowania są tu wytwarzane w oparciu o własne oryginalne projekty inżynierów. Technologowie Winda Warszawa uruchomili także zdalny program do monitorowania dźwigów eWinda. Dzięki niemu właściciele urządzeń mają pełen dostęp do informacji o stanie technicznym, eksploatacji oraz jakości usług konserwacyjnych.
Powinniśmy również wspomnieć o sprzęcie, z którego korzystają pracownicy Winda Warszawa. – Dzięki uzyskanej dotacji z funduszy Unii Europejskiej w programie Innowacyjna Gospodarka, zakupiliśmy unikalną maszynę typu CNC sterowaną numerycznie, produkcji niemieckiej firmy TRUMPF, składającą się: z wycinarki laserowej oraz wykrawarki mechanicznej z funkcją przeginania i formowania blach. Nowa maszyna umożliwiła utworzenie centrum do obróbki blach, które wykorzystywane jest przede wszystkim do produkcji kabin dźwigowych. Wykonane w tej technologii kabiny dźwigowe charakteryzują się wysoką jakością, estetycznym wyglądem oraz oryginalną konstrukcją – informuje firma na swojej stronie internetowej.
Z usług firmy Winda Warszawa korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i przedstawiciele korporacji czy instytucji. Pracownicy spółki są w stanie realizować projekty w dowolnych szybach dźwigowych oraz wykonać kabiny o dowolnym kształcie.
Dodaj komentarz