Fabryki w Polsce

Jak produkowane są zawiesia linowe? Odcinek w firmie Inter Rope

Czy wiecie na czym polega proces zakuwania? Jaką substancją zalewane są rozszczepione liny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w naszym programie, w którym pokazaliśmy produkcję w firmie Inter Rope z Jastrzębia – Zdroju.

– Nasza praca powinna gwarantować komfort i bezpieczeństwo, wtedy kiedy tego klienci potrzebują. Z tego powodu na naszym magazynie nieustannie pojawiają się  nowe nietypowe liny do suwnic, żurawi, dźwigów i wciągarek, a także przeciągarek wagonowych, podnośników samochodowych, holowników, parków linowych i odciągów masztów telekomunikacyjnych – informuje Inter Rope.

Produkcja w firmie skupia się na dwóch elementach: linach oraz zawiesiach.

Z linami stalowymi mamy styczność na co dzień. Spełniają one ważną rolę w windach suwnicach, żurawiach, platformach, maszynach budowlanych, podnośnikach samochodowych, ale także na placach zabaw i w parkach linowych. Niemniej Inter Rope oferuje też produkty innego typu. Liny Python są montowane w różnego rodzaju urządzeniach podnoszących i ciągnących. Firma z Jastrzębia-Zdroju dostarcza również liny: typu standard, nierdzewne oraz cumownicze.

W programie pokazaliśmy proces produkcji zawiesi linowych. Jednak w portfolio firmy znajdują się również zawiesia łańcuchowe, syntetyczne oraz opończe kablowe i pończochy linowe.

Produkty Inter Rope następnie trafiają do branży stalowej, wydobywczej, budowlanej oraz morskiej.

Firma nadal chce się rozwijać w zakresie produkcji oraz techniki wytwarzania produktów: – Unowocześniamy nasze prasy i kupujemy nowe kopyta do zaciskania oraz maszyny, produkujemy coraz lepsze i bezpieczniejsze zawiesia, udoskonalamy techniki zaplatania i badamy gotowe wyroby, by produkty oznaczone naszą marką spełniały najbardziej wyrafinowane wymagania i by kojarzyły się zawsze z doskonałością – informuje Inter Rope na swojej stronie internetowej.

One thought on “Jak produkowane są zawiesia linowe? Odcinek w firmie Inter Rope

  1. Michał Śledziński Reply

    filmy o produkcji lin i zawiesi – były super. Chętnie uzyskałbym od Państwa dalsze nagrania video z zakresu Środki transportu bliskiego i magazynowania, w celu zaprezentowania ich studentom Politechniki
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *