Aira

źródło: airahome.com

AktualnościFabryki w Polsce

Aira inwestuje 1,27 miliarda złotych w Polsce

Aira, czołowy dostawca technologii czystej energii, ogłosiła inwestycję wartą 1,27 miliarda złotych w Polsce. Firma zamierza produkować do 500 000 pomp ciepła rocznie w nowo otwartej fabryce we Wrocławiu.

Uroczyste otwarcie zakładu, o powierzchni 220 000 m², odbyło się 26 czerwca 2024 roku, z udziałem Dyrektora Generalnego Grupy Aira, Martina Lewertha, Prezesa Haralda Mixa oraz innych znaczących gości, w tym Anny Uggli, Charge d’affaires Ambasady Szwecji i Piotra Wojtyczki, prezesa Invest – Park Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pierwsza inwestycja Aira w Polsce

Fabryka we Wrocławiu jest pierwszą inwestycją Aira w Polsce i ma kluczowe znaczenie dla rozwoju firmy na rynku europejskim. Wybrana lokalizacja jest strategiczna ze względu na dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej oraz doskonałe zaplecze infrastrukturalne, co pozwoliło na szybkie uruchomienie produkcji. Nowy zakład będzie mógł produkować do 500 000 pomp ciepła rocznie.

Przejęcie fabryki po szwedzkiej firmie Volvo w 2023 roku umożliwiło szybki start produkcji. W ciągu następnej dekady Aira planuje stworzyć we Wrocławiu do 2000 nowych miejsc pracy.

Aira planuje zaopatrzenie pięciu milionów europejskich domów w rozwiązania technologiczne w zakresie czystej energii w nadchodzącej dekadzie, a wrocławska fabryka ma odegrać kluczową rolę w realizacji tego ambitnego celu. Inwestycja została wsparta przez polski rząd dotacją w wysokości 15 milionów euro.

źródło publikacji: airahome.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *