Fabryka Fortaco

Fabryka Fortaco

Aktualności

To jedna z największych umów na polskim rynku. Fabryka Fortaco wkrótce zostanie otwarta

W Knurowie (woj. śląskie) trwa właśnie intensywna budowa nowej fabryki firmy Fortaco. To pierwsza tak duża inwestycja na terenie knurowskiej części Katowickiej Strefy Ekonomicznej. Zakład ma ruszyć w III kwartale br.

Grupa Fortaco powstała pod koniec 2012 roku. Jest partnerem strategicznym globalnych firm działających w branży inżynierii mechanicznej i w przemyśle morskim. Spółka skupia się na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, a także produkcji kabin pojazdowych, montażu pojazdów oraz produkcji i obróbce stali. 

To już trzeci, po Wrocławiu i Janowie Lubelskim, zakład tego przedsiębiorstwa. 

–Zakład produkcyjny zlokalizowany w Knurowie będzie miał strategiczne znaczenie dla dalszego wsparcia naszych klientów poprzez zaoferowanie dodatkowych zdolności produkcyjnych oraz bezprecedensowej wydajności opartej na wysokim stopniu automatyzacji i efektywności operacyjnej – mówił Lars Hellberg, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Fortaco.

Hala produkcyjna ma liczyć 34 tys. m², a koszt budowy to ponad 24 mln euro. To jedna z największych umów najmu na rynku polskim w ostatnich miesiącach. Kluczowym dla wyboru miejsca była bliskość dostawców stali oraz lokalizacja – przystępna odległość od kluczowych autostrad A1 i A4. Fabryka w Knurowie będzie specjalizować się w wytwarzaniu komponentów stalowych.

Już ruszyła rekrutacja pracowników. W knurowskim zakładzie zatrudnienie znajdzie 200 osób. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *