Fabryki w Polsce

Jak powstaje miernik do instalacji fotowoltaicznej? [VIDEO]

Sonel MPI-540PV. Tak nazywa się produkt, który został utworzony przez polskich inżynierów. W Dziale Rozwoju firmy Sonel powstają mierniki do pomiarów instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych. Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób przebiega produkcja tych urządzeń, to zapraszamy Was do obejrzenia naszego programu.

Miernik MPI-540-PV. Fot. Sonel

Miernik MPI-540-PV. Fot. Sonel

Naszą podróż po świdnickiej fabryce firmy Sonel zaczynamy od wizyty w Dziale Rozwoju Inżynierowie pracują nad projektem części elektronicznej, obudowy, oprogramowania oraz wyświetlacza.

Cztery płytki szklano-epoksydowe. To najważniejsza część urządzenia, które będzie dokonywało pomiarów instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych. W hali montażu na płytki nakładana jest pasta lutownicza, a następnie umieszcza się rezystory, kondensatory oraz układy scalone. Czy wiecie na czym polega montaż THT? To kolejna część procesu produkcji w firmie Sonel, więcej o tym dowiecie się z odcinka naszego programu.

Mierniki do pomiarów elektrycznych muszą gwarantować bezpieczeństwo. Z tego powodu pracownicy świdnickiej fabryki przywiązują bardzo duże znaczenie do kontroli swoich produktów. Przeprowadza się m.in. proces adiustacji, podczas którego miernik jest podpinany do programu z zapisanymi wzorcowymi danymi (np. napięcia). W ten sposób kontrolerzy mogą poznać, czy istnieje duże różnica między wartością wzorcową, a tą z utworzonego miernika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *