Fabryki w Polsce

Czym wyróżniają się meble woskowane? Odcinek w zakładzie Forestbee

Drewno jest szczególnie cenione przez pasjonatów naturalnych surowców. Dla zakładów stolarskich, które powstały na początku ubiegłego stulecia, drewno stanowiło kluczowy materiał do produkcji mebli.

W Juszczynie, k. Makowa Podhalańskiego, odwiedziliśmy Przedsiębiorstwo Produkcyjne Stanisław Stec, które działa na rynku stolarskim od wielu lat. Niezmiennie od pokoleń w fabryce wytwarzane są meble drewniane. Chcąc sprostać aktualnym potrzebom rynku, firma stworzyła markę ForestBee.

Proces powstawania mebli rozpoczyna się już w lesie, gdzie prowadzona jest wnikliwa analiza surowca. Każda partia drewna trafia do przyzakładowego tartaku, tam następuje jej wstępne przygotowywana do procesu produkcji. Zakład produkcyjny jest wyposażony w specjalistyczne urządzenia do obróbki drewna. Do zaimpregnowania mebli używa się wyłącznie środków bezpiecznych dla środowiska naturalnego.

Jesteście ciekawi jak produkuje się w Polsce meble drewniane, które podbijają zagraniczne rynki? Zapraszamy do obejrzenia odcinka.

B.S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *