Fabryki w Polsce

Jakie właściwości mają profesjonalne kosmetyki fryzjerskie?

Historia pielęgnacji i koloryzacji włosów sięga czasów starożytnych. Egipcjanie podejmowali próby zmiany koloru włosów za pomocą henny i olejków roślinnych, podobnie Grecy. Rzymianie jako pierwsi w dziejach, podjęli próby zastosowania farb metalicznych zawierających octan ołowiu oraz sole srebra i miedzi. Pierwsze  syntetyczne farby do włosów powstały z początkiem XX wieku.

Rozwój tej dziedziny dyktowany stałą potrzebą zmiany ludzkiego wyglądu na przestrzeni tysiącleci był ogromny. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: Jak dziś wygląda produkcja kosmetyków do koloryzacji i pielęgnacji włosów? Postanowiliśmy odwiedzić Fabrykę Chantal, to właśnie tutaj od blisko trzydziestu lat produkowane są kosmetyki fryzjerskie, przeznaczone zarówno dla profesjonalnych salonów jak również dla klientów detalicznych

Produkty fabryki z Wiązowna oparte na autorskich recepturach, nieustannie  dostosowywanych do światowych trendów mają cieszyć oko nowoczesnym opakowaniem. Produkty polskiej fabryki, poza rodzimym rynkiem są dostępne w kilkudziesięciu krajach świata, wielokrotnie zyskiwały uznanie w oczach organizatorów międzynarodowych imprez (Międzynarodowe Targi Gdańskie, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Fryzjerskiej w Dubaju – Emiraty Arabskie).

W roku 2002 firma Chantal wdrożyła do produkcji serię farb dla salonów fryzjerskich, będąc tym samym pierwszą taką firmą kosmetyczna w Polsce, kolejno dokonano wdrożenia do produkcji keratynowego systemu do wygładzania włosów bez formaldehydu.

Jak powstają kosmetyki, które realizują marzenia blondynek o byciu brunetkami? Zobaczcie sami.

B.S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *