Zakład Fideltronik. Fot. media.kpt.krakow.pl

Zakład Fideltronik. Fot. media.kpt.krakow.pl

Aktualności

Inteligentna fabryka w Suchej Beskidzkiej. „To dla nas możliwość zbudowania zaplecza technologicznego”

Fideltronik to największy polski dostawca w branży Electronics Manufacturing Services (kontraktowa produkcja elektroniki). Firma z Suchej Beskidzkiej od wielu lat świadczy usługi dla największych producentów urządzeń elektronicznych. Aby kontynuować swoją działalność na najwyższym poziomie, spółka zamierza wybudować prawdziwie nowoczesny zakład.

Sztuczna inteligencja czy przemysłowy internet rzeczy to technologie dobrze znane polskiemu producentowi. W duchu robotyzacji i automatyzacji będzie także funkcjonować nowa fabryka elektroniki.

Fideltronik Smart Factory w Suchej Beskidzkiej

Roboty z fabryki Fideltronik. Fot. Fot. media.kpt.krakow.pl

Roboty z fabryki Fideltronik. Fot. media.kpt.krakow.pl

– Nowa inwestycja w Suchej Beskidzkiej, to dla nas możliwość zbudowania innowacyjnego zaplecza technologicznego, jakim będzie Fideltronik Smart Factory, gdzie przeważająca część procesów produkcyjnych zostanie zautomatyzowana i zrobotyzowana, z naciskiem na te aspekty, które w wielu fabrykach nadal wykonywane są ręcznie – mówi Miłosław Dziula, wiceprezes i dyrektor Fideltronik.

W ramach inwestycji powstanie fabryka o wielkości 12 tys. m2. Nowy obiekt będzie zasilany energią elektryczną przy wsparciu instalacji solarnej o mocy 500 kWp.

Fideltronik zamierza zainwestować ponad 90 mln zł w budowę nowego zakładu. Firma podkreśla, że ważnym argumentem związanym z realizacją projektu była decyzja o wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego. Odbywa się to w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT).

Zakończenie inwestycji jest planowane do końca 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *