Fabryki w Polsce

Jak działa nowoczesny tartak? [VIDEO] „Nic się tu nie zmarnuje”

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” gościmy w tartaku rodzinnej firmy Tartak Witkowscy. Z filmu dowiecie się, na czym polega segregowanie, korowanie i wycinanie drewna. Opowiemy też o impregnowaniu i badaniach wytrzymałościowych. Czy wiecie na czym polega analiza rozłożenia wad?

– Moim celem, jako inżyniera-technologa drewna jest przedłużyć drzewu życie – powiedział w naszym programie Wacław Witkowski, współwłaściciel Tartaku Witkowscy. Jego firma to rodzinne przedsiębiorstwo, które funkcjonuje na rynku od 1982 roku.

Zakład z Wielunia charakteryzuje się innowacyjnym wyposażeniem. W 2014 roku uruchomiono tu automatyczną linię do mechanicznego sortowania wytrzymałościowego drewna konstrukcyjnego.

–  Dysponujemy własnym biurem projektowym, zatrudniamy 7 konstruktorów pracujących na specjalistycznych programach, które współpracują z wysokowydajnymi nowoczesnymi obrabiarkami numerycznymi – informuje Tartak Witkowscy na swojej stronie internetowej.

Pracownicy tartaku z Wielunia realizują bardzo różnorodne zlecenia. W zakładzie powstają m.in. drewniane skrzynie czy palety, ale także elementy architektury sakralnej czy repliki dużych jednostek pływających.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *