Fabryki w Polsce

Jak działa nowoczesny tartak? [VIDEO] „Nic się tu nie zmarnuje”

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” gościmy w tartaku rodzinnej firmy Tartak Witkowscy. Z filmu dowiecie się, na czym polega segregowanie, korowanie i wycinanie drewna. Opowiemy też o impregnowaniu i badaniach wytrzymałościowych. Czy wiecie na czym polega analiza rozłożenia wad?

– Moim celem, jako inżyniera-technologa drewna jest przedłużyć drzewu życie – powiedział w naszym programie Wacław Witkowski, współwłaściciel Tartaku Witkowscy. Jego firma to rodzinne przedsiębiorstwo, które funkcjonuje na rynku od 1982 roku.

Zakład z Wielunia charakteryzuje się innowacyjnym wyposażeniem. W 2014 roku uruchomiono tu automatyczną linię do mechanicznego sortowania wytrzymałościowego drewna konstrukcyjnego.

–  Dysponujemy własnym biurem projektowym, zatrudniamy 7 konstruktorów pracujących na specjalistycznych programach, które współpracują z wysokowydajnymi nowoczesnymi obrabiarkami numerycznymi – informuje Tartak Witkowscy na swojej stronie internetowej.

Pracownicy tartaku z Wielunia realizują bardzo różnorodne zlecenia. W zakładzie powstają m.in. drewniane skrzynie czy palety, ale także elementy architektury sakralnej czy repliki dużych jednostek pływających.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *