– Podczas jazdy kolejki górskiej nie stosuje się żadnych dodatkowych napędów. Działa tu tylko siła grawitacji – powiedział w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” Kris Kojder z Parku Rozrywki w Energylandii. Czy wiecie czym się różni klasyczna kolejka górska od launched coasterów? Na czym polega inwersja toru roller coasterów? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego filmu. Opowiemy też o sposobach wyciągania urządzeń oraz hamulcach i zabezpieczeniach w kolejkach.
Park rozrywki w Zatorze został utworzony w 2014 roku. Nie wszyscy wiedzą, że głównym inicjatorem budowy tego projektu… były dzieci właścicieli – Agaty i Marka Goczałków. Rodzina, przebywając we Włoszech odwiedziła tamtejszy park rozrywki Gardaland. Dzieci Goczałków zapytały rodziców – dlaczego by nie wybudować takiego miejsca w Polsce? Tak właśnie powstał największy park rozrywki w Polsce.
Dzisiaj obiekt położony między aglomeracją śląską a małopolską każdego roku odwiedza ponad milion turystów. Jednak jego właściciele chcieliby w 2024 roku osiągnąć liczbę 4 milionów odwiedzających.
Energylandia posiada ofertę dedykowaną klientom z różnych grup wiekowych. Dla tych najmłodszych przeznaczona jest Bajkolandia, natomiast rodzinna zabawa odbywa się w strefie familijnej. Pragnący adrenaliny odnajdą swoje atrakcje w strefie ekstremalnej, a ci mokrej zabawy – w water parku. Wszystko to w ramach jednego biletu.
Na 26 hektarach Parku Rozrywki w Zatorze można znaleźć różnorodne atrakcje: roller coastery, karuzele, tory wodne czy zjeżdżalnie. Jednym z najbardziej znanych urządzeń w Energylandii jest Hyperion. To najwyższy (77 metrów wysokości, 80 metrów przy pierwszym spadku) i najszybszy (142 km/h) Mega Coaster w całej Europie.
Dodaj komentarz