Fabryki w Polsce

Jak funkcjonuje huta szkła Krosno Glass? [VIDEO]

Krosno od ponad stu lat jest stolicą polskiego szkła. Powstają tu różnorodne wyroby, które niewątpliwie budują prestiż naszej gospodarki. Wraz z kamerą programu „Fabryki w Polsce” odwiedziliśmy zakład Krosno Glass, gdzie mogliśmy zobaczyć, np. produkcję kieliszków czy wazonów.

W programie pokazaliśmy wiele różnych działów firmy. W krośnieńskiej fabryce funkcjonuje zarówno wydział produkcji ręcznej, jak i mechanicznej. Poznaliśmy również zadania pracowników wydziału obróbki, produkcji form czy laboratorium. Czy jesteście ciekawi, czym w Krosno Glass zajmuje się kowal? Co wchodzi w skład zestawu szklarskiego? Tego wszystkiego dowiecie się z programu „Fabryki w Polsce”.

Tradycje szklarskie w tym regionie sięgają 1923 roku, kiedy to powstała pierwsza w Krośnie huta szkła. Obecnie właścicielem przedsiębiorstwa jest fundusz inwestycyjny Coast2coast.

W Krośnie powstają wyroby szklane o rozmaitym przeznaczeniu. Pracownicy huty wytwarzają produkty przeznaczone do alkoholi, napojów, serwowania potraw, ale także szkło dekoracyjne i prezentowe.

–  Naszą międzynarodową wizytówką jest szkło formowane tradycyjną metodą ręczną. Klienci wysoko cenią sobie również szkło formowane automatycznie, które oferujemy w doskonałej jakości i konkurencyjnych cenach – informuje Krosno Glass.

Produkty Krosno Glass docierają do sześćdziesięciu państw na całym świecie. Kilka lat temu firma otrzymała nagrodę gospodarczą Prezydenta RP za szczególny wkład w budowanie prestiżu polskiej gospodarki w krajach Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *