Fabryki w Polsce

Jak powstają bloczki silikatowe? [VIDEO]  

Są odporne na mróz i pogodę, wytrzymałe na ściskanie. Ich cechą jest także izolacyjność akustyczna. Bloczki silikatowe – bo o nich mowa – znajdują coraz częściej zastosowanie przy budowie domów i bloków mieszkaniowych. Aby zobaczyć, jak są produkowane odwiedziliśmy zakład i kopalnię Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Budowlanych Niemce.

Czy wiecie, jak wyglądają proporcje składników potrzebnych do produkcji? Na czym polega reakcja gaszenia wapna? Za co w firmie odpowiada ładowarka czołowa? Zobaczcie odcinek programu „Fabryki w Polsce”!

Początki firmy bloczki silikatowe

Początki firmy z województwa lubelskiego sięgają 1972 roku. Przedsiębiorstwo może pochwalić się w 100% polskim kapitałem i jest obecnie jednym z największych w kraju producentów silikatów. Firma jest znana, dzięki uniwersalnym bloczkom Unisil .

– Wierzymy w to, że stosowany powszechnie na rynkach Europy Zachodniej silikat jest najlepszym materiałem do wznoszenia ścian oraz stanowi przyszłość w budownictwie, zarówno jedno-, jak i wielorodzinnym. Silikaty, dzięki swoim specyficznych właściwościom, zdobywają bowiem coraz większe uznanie wśród klientów firmy PPMB Niemce– informuje spółka na swojej stronie internetowej.

 

Oprócz silikatów firma może dostarczyć swoim klientom również piaski kopalniane, piaski uszlachetnione oraz suszone. Wszystko to za sprawą kopalni o powierzchni 55 hektarów, którą prowadzi spółka zależna Grupy. Piaski z zakładów PPMB Niemce mogą znaleźć zastosowanie przy produkcji betonu, asfaltów czy zapraw.

Firma szczyci się swoim laboratorium chemicznym i działem kontroli jakości. Dzięki temu ponad 99,5% silikatów Unisil spełnia najwyższe, europejskie normy. Natomiast pozostałe 0,5% nie zostaje dopuszczone do sprzedaży. PPMB podkreśla, że  silikaty Unisil od ponad 10 lat nie były ani razu reklamowane.

W ciągu roku w zakładzie firmy powstaje ok. 100 tys. m3 silikatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *