Fabryki w Polsce

Jak powstają opakowania piankowe? [VIDEO]

Amortyzowanie uderzeń. Ochrona przed zarysowaniami. Osłona przed otarciami. To jedne z powodów, dla których producenci różnych branż korzystają z opakowań piankowych. Aby zobaczyć, jak powstają te materiały odwiedziliśmy polskiego producenta – firmę Fair Packaging.

W odcinku dowiecie się m.in. na czym polega proces ekstruzji, pod jakim ciśnieniem materiał jest wytłaczany oraz jak wygląda laminowanie druku na piance. Oglądajcie!

Firma Packaging funkcjonuje na rynku od szesnastu lat. Jest jednym z głównych producentów pianki polietylenowej nad Wisłą, a swoje wyroby dostarcza zarówno na rynek polski, jak i zagraniczny.

Podstawowymi odbiorcami spółki z Buszewa (ok. 50 km od Poznania) są producenci z branży: motoryzacyjnej, AGD, meblarskiej czy elektronicznej.

Firma inwestuje w nowe technologie oraz badania swoich produktów. – Jesteśmy organizacją silnie zorientowaną na jakość. Dla jej zagwarantowania, uruchomiliśmy zaawansowane technologicznie laboratorium badawcze na terenie naszego zakładu produkcyjnego w Buszewie. Przeprowadzamy w nim regularne testy wszystkich kluczowych parametrów naszych wyrobów w oparciu o branżowe normy europejskie – informuje Fair Packaging na swojej stronie internetowej.

Pracownicy firmy zajmują się produkcją pianek oraz arkuszy polietylenowych, a także worków piankowych czy przekładek antystatycznych i antypoślizgowych. W fabryce Fair Packaging przeprowadzany jest także proces laminowania pianek PE różnego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *