Fabryki w Polsce

Jak powstaje komin? [VIDEO]

„Nie zaczyna się budowy domu od dymu z komina” mówi stare powiedzenie. Jednak ta konstrukcja, która odpowiada za odprowadzanie spalin i zużytego powietrza pełni istotną rolę w naszych domach. Czy jesteście ciekawi jak wygląda produkcja komina? Zobaczcie najnowszy odcinek programu „Fabryki w Polsce”.

W programie odpowiemy m.in. na takie pytania: Jak działa ciąg kominowy? Na czym polega mufowanie? Z jakiego surowca wykonywane są elementy komina?

Odcinek został nagrany u polskiego producenta, firmy Kominflex z Pszczyny. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku od 1991 roku i jest uważane za jednego z pionierów w produkcji nowoczesnych systemów kominowych ze stali szlachetnych – kwasoodpornych.

Obecnie firma dostarcza swoim klientom systemy kominowe, wkłady kominowe oraz kwasoodporne przewody giętkie. Swoje produkty Kominflex dostarcza zarówno do odbiorców indywidualnych, ale także spółdzielni mieszkaniowych, zakładów przemysłowych, hurtowni czy zakładów instalacyjnych.

Kominflex podkreśla także, że produkty firmy spełniają wymagane certyfikaty i dopuszczenia. – Współpracujemy z szeregiem firm, organizacji i instytucji w celu popularyzowania nowoczesnych, energooszczędnych i proekologicznych systemów grzewczych – informuje firma na swojej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *