Fabryki w Polsce

Zobaczcie, w jaki sposób wytwarzany jest węgiel drzewny i brykiet?

Na czym polega proces karbonizacji? Z jakiej masy wytwarzany jest brykiet? Jak produkowane są podpałki? Jakie substancje dodawane są do grilli jednorazowych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w najnowszym odcinku „Fabryk w Polsce”

Nasza ekipa odwiedziła zakład firmy Dancoal z Goleniowa (woj. zachodniopomorskie). To jeden z największych europejskich producentów asortymentu do grilla i kominka.

– Dzięki jednej z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie oraz szczegółowym i regularnym kontrolom jakości możemy oferować produkty najwyższej klasy. Dancoal to firma o międzynarodowym charakterze i światowym zasięgu działania – czytamy na stronie internetowej Dancoal.

Firma szczyci się produktami, które powstają wyłącznie w oparciu o selekcjonowane gatunki drzew. Dancoal należy do BIAG (Barbecue Industry Association Grill e.V.) – największej Europejskiej organizacji zrzeszającej producentów produktów do grillowania.

Dancoal w swoim portfolio posiada m. in.: brykiet węgla drzewnego, węgiel drzewny, podpałki, grille jednorazowe, klasyczne grille węglowe i gazowe czy drewno kominkowe.

Produkty Dancoal trafiają do największych polskich i europejskich sieci handlowych. W szczycie sezonu z Goleniowa wyjeżdża nawet 100 tirów dziennie, które transportują produkty firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *