Fabryki w Polsce

Jak powstaje pompa? [VIDEO]

Branża spożywcza, oczyszczalnie ścieków, przemysł mechaniczny. Czy wiecie, co łączy te sektory? Pompy. To ważne urządzenie, wykorzystywane do rozmaitych procesów, jak transport cieczy czy dozowanie gazów. Aby zobaczyć, jak jest produkowane, udaliśmy się do Tczewa, gdzie mieści się centrum globalnej grupy Tapflo.

Tapflo to rodzinna firma, która powstała czterdzieści lat temu w Kungälv. To małe, szwedzkie  miasteczko na zachodnim wybrzeżu. Od 1991 r. firma jest obecna także w Polsce, gdzie znajduje się najstarszy, poza szwedzkim, oddział.

Przedsiębiorstwo od samego początku skupia się konstrukcji i produkcji pomp membranowych tworzywowych, metalowych i sanitarnych, jak również całej gamy pomp odśrodkowych. W portfolio firmy znajdziemy również homogenizatory, zawory oraz filtry.

Z odcinka naszego programu dowiecie się więcej, m.in. o różnicach między pompami odśrodkowymi i wyporowymi. Opowiemy też o tym, dlaczego niektóre pompy posiadają tłumiki. Zaglądniemy zarówno do działu montażu, jak i do stanowisk produkcyjnych, gdzie powstają poszczególne elementy urządzenia. Oglądajcie najnowszy odcinek „Fabryk w Polsce”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *