Aktualności

„Centrum ma być miejscem spotkań, wymiany doświadczeń oraz krzewienia robotyzacji”. Kuka otwiera nową siedzibę w Tychach

Roboty paletyzujące, bezzałogowe systemy transportowe czy roboty o dużym udźwigu. To tylko część z produktów, które powstają w firmie Kuka. Kilka dni temu polski odział koncernu otworzył nową siedzibę w Tychach, gdzie uruchomiono także Zrobotyzowane Centrum Aplikacyjne. Co możemy tam zobaczyć?

Nowa siedziba firmy Kuka

Nowa siedziba firmy Kuka

W nowoczesnym Centrum klienci firmy będą mogli zapoznać się ze specyfiką poszczególnych robotów. Kuka otworzyła specjalne cele, gdzie kontrahenci będą bezpośrednio przeprowadzać testy, m.in. w aplikacjach spawalniczych, paletyzujących oraz handlingowych.

To jednak nie wszystko. W tyskiej siedzibie firmy znajduje się także Centrum Kompetencji – Kuka College. Ośrodek oferuje kursy, gdzie krok po kroku eksperci Kuki przedstawiają funkcjonowanie poszczególnych robotów czy aplikacji.

– Wszystko zostało przygotowane z myślą o klientach. Centrum ma być miejscem spotkań, wymiany doświadczeń oraz krzewienia robotyzacji. Jesteśmy otwarci zarówno na fachowców, ale również na firmy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z robotyzacją – podkreśla dyrektor KUKA Polska, Tomasz Nowak.

Warto wspomnieć o pewnych szczegółach, które także podkreślają związek miejsca z robotyzacją. W tyskiej siedzibie firmy zamontowano, np. oryginalną antresolę z widokiem na roboty, natomiast w zapleczu gastronomicznym można usłyszeć warkot urządzeń.

Kuka to wiodący producent inteligentnych rozwiązań automatyzacyjnych. Na całym świecie koncern zatrudnia ponad 14 tys. pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *