Aktualności

„Centrum ma być miejscem spotkań, wymiany doświadczeń oraz krzewienia robotyzacji”. Kuka otwiera nową siedzibę w Tychach

Roboty paletyzujące, bezzałogowe systemy transportowe czy roboty o dużym udźwigu. To tylko część z produktów, które powstają w firmie Kuka. Kilka dni temu polski odział koncernu otworzył nową siedzibę w Tychach, gdzie uruchomiono także Zrobotyzowane Centrum Aplikacyjne. Co możemy tam zobaczyć?

Nowa siedziba firmy Kuka

Nowa siedziba firmy Kuka

W nowoczesnym Centrum klienci firmy będą mogli zapoznać się ze specyfiką poszczególnych robotów. Kuka otworzyła specjalne cele, gdzie kontrahenci będą bezpośrednio przeprowadzać testy, m.in. w aplikacjach spawalniczych, paletyzujących oraz handlingowych.

To jednak nie wszystko. W tyskiej siedzibie firmy znajduje się także Centrum Kompetencji – Kuka College. Ośrodek oferuje kursy, gdzie krok po kroku eksperci Kuki przedstawiają funkcjonowanie poszczególnych robotów czy aplikacji.

– Wszystko zostało przygotowane z myślą o klientach. Centrum ma być miejscem spotkań, wymiany doświadczeń oraz krzewienia robotyzacji. Jesteśmy otwarci zarówno na fachowców, ale również na firmy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z robotyzacją – podkreśla dyrektor KUKA Polska, Tomasz Nowak.

Warto wspomnieć o pewnych szczegółach, które także podkreślają związek miejsca z robotyzacją. W tyskiej siedzibie firmy zamontowano, np. oryginalną antresolę z widokiem na roboty, natomiast w zapleczu gastronomicznym można usłyszeć warkot urządzeń.

Kuka to wiodący producent inteligentnych rozwiązań automatyzacyjnych. Na całym świecie koncern zatrudnia ponad 14 tys. pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *