Fabryki w Polsce

Jak produkuje się drony wojskowe?

Jak wygląda proces produkcji dronów przeznaczonych dla wojska? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie odwiedzamy firmę z Gliwic. Zapraszamy do obejrzenia odcinka.

 

Pasja młodych inżynierów Wojciecha Szumińskiego i Grzegorza Krupy, uzbrojona w wiedzę zdobytą na Politechnice Śląskiej doprowadziła do powstania firmy FLYTRONIC S.A.

Od 2008 roku firma jest wiodącym, krajowym ośrodkiem projektującym i produkującym specjalistyczne bezzałogowe systemy powietrzne.

W grudniu 2009 roku większościowym udziałowcem spółki został WB ELECTRONICS S.A., co automatycznie wprowadziło FLYTRONIC jako centrum technologicznego systemów bezzałogowych do GRUPY WB. Wejście do GRUPY WB zapoczątkowało dynamiczny rozwój spółki, dzięki któremu FLYTRONIC pozyskał nowe projekty badawczo-rozwojowe dla potrzeb lotnictwa.

Rozwój spółki w ramach grupy sprawił, że obecnie FLYTRONIC jest jedynym polskim ośrodkiem posiadającym kompetencje do prowadzenia prac badawczych dla systemów bezzałogowych w zakresie awioniki, systemów łączności szerokopasmowej.

Warto podkreślić, że prowadzone w gliwickim, zakładzie badania przemysłowe oraz prace rozwojowe z zakresu elektroniki, informatyki i mechaniki lotniczej wyróżniają się innowacyjnością na skalę światową. Spółka blisko współpracuje również z licznymi instytucjami naukowymi.

Firma produkuje zaawansowane systemy obserwacyjne oparte o samoloty bezzałogowe. Flagowy produkt, system obserwacyjny Fly Eye, to system, w którym operator po ustaleniu trasy przelotu samolotu może się w pełni skupić na obserwowanym obiekcie. Jesteście ciekawi w jak wygląda taki system? Jak wygląda transport takiego samolotu bezzałogowego? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w odcinku.

 

B.S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *