Ładowarki KGHM Zanam. Fot. kghmzanam.com

Ładowarki KGHM Zanam. Fot. kghmzanam.com

Aktualności

„Kontynuujemy ekspansję na rynek niemiecki”. Polska firma pomoże w innowacjach K+S AG

KGHM to nie tylko wydobywanie miedzi. Jednym z elementów dużej grupy kapitałowej jest m.in. KGHM Zanam, czyli producent ładowarek kołowo-przegubowych. To kolejna z polskich marek, która budzi uznanie na międzynarodowym rynku.

Przedstawiciele KGHM Zanam poinformowali, że spółka dostarczy 13 ładowarek kołowo-przegubowych dla niemieckiego holdingu K+S AG. Producent z Polkowic zobowiązał się do dostarczenia produktu między październikiem 2021 r. a majem 2022 r.

Władze polskiego producenta nie kryją satysfakcji: – To największy dotychczas realizowany eksportowy kontrakt z dostawami w okresie krótszym niż jeden rok. Kilka miesięcy temu zapowiadaliśmy rychłą finalizację kolejnego kontraktu eksportowego i teraz możemy z dumą ogłosić, że udało nam się do tego doprowadzić. Oznacza to, że KGHM Zanam kontynuuje ekspansję na trudnym rynku niemieckim – mówi Bernard Cichocki, Prezes Zarządu KGHM ZANAM S.A.

Prezes Cichocki dodaje: – Nasi partnerzy oczekują produktów najwyższej jakości, konkurencyjnej ceny, a także profesjonalnego wsparcia w całym cyklu życia maszyn. Kolejna umowa dowodzi, że nasza spółka jest w stanie im to zapewnić, a tym samym spełnić wymagania najbardziej wymagających klientów – twierdzi Prezes Zarządu KGHM ZANAM S.A.

Polski producent gwarancją innowacji

Ładowarki KGHM Zanam. Fot. kghmzanam.com

Ładowarki KGHM Zanam. Fot. kghmzanam.com

Niedawno podpisany kontrakt nie jest pierwszym w historii transakcji polskiej i niemieckiej strony. Współpraca między KGHM Zanam a K+S AG trwa już od 13 lat. Do tej pory nasi zachodni sąsiedzi odebrali 17 maszyn wyprodukowanych w polkowickim zakładzie.

Dlaczego niemiecka firma stawia na grupę KGHM? Jeden z projektów K+S AG zakłada wymianę wszystkich ładowarek klasy 7-ton na maszyny nowej generacji. W ramach projektu KGHM Zanam dostarczyło już dziesięć ładowarek. Trzeba dodać, że firma z Polkowic jest jedynym partnerem projektu, co podkreśla zaufanie niemieckiej spółki.

W tym miejscu warto wspomnieć o specyfice jednej z maszyn, która będzie eksploatowana w kopalni w Bernburgu.

– Zostanie wyposażona w nowo zaprojektowany układ roboczy: lemiesz na wysięgniku teleskopowym, zamontowany na szybkozłączu. Co więcej, maszyna ta otrzyma także radiowy układ sterowania, dzięki czemu uzyska ona dodatkową funkcjonalność w postaci sterowania zdalnego – mówi Wojciech Keep, Główny Specjalista ds. Sprzedaży Zagranicznej w Dziale Sprzedaży KGHM ZANAM S.A

KGHM Zanam to producent ładowarek kołowo-przegubowych. Oprócz tego, firma dostarcza także sprzęt stosowany w systemach przeładunkowych, zespołach transportowych, skalnictwie oraz kopalniach odkrywkowych. Produkty KGHM Zanam trafiają m.in. do odbiorców w Rosji oraz Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *