Fot. Media KGHM

Fot. Media KGHM

Aktualności

Wszystkie ręce na pokład! Wytwórca materiałów wybuchowych… produkuje płyn dezynfekujący

Wiele spółek Skarbu Państwa wspiera finansowo walkę z koronawirusem lub uruchamia specjalną produkcję. Jednym z przykładów może być należąca do Grupy Kapitałowej KGHM spółka Nitroerg. Firma na co dzień zajmuje się produkcją materiałów wybuchowych, ale w ciągu 10 dni uruchomiła specjalną linię płynów biobójczych

 

Fot. Media KGHM

Nitroerg.Fot. Media KGHM

Przedsiębiorstwo jest w stanie wytwarzać ponad 30 tys. litrów płynu biobójczego w ciągu doby. Od wczoraj trwa konfekcjonowanie i wysyłka produktu. W pierwszej kolejności płyn otrzymają szpitale oraz instytucje użyteczności publicznej, a następnie zostanie on dostarczony do innych służb zajmujących się walką z epidemią.

Powyższe podmioty otrzymają produkt w formie darowizny. Jednak Prezes KGHM Marcin Chludziński poinformował, że płyn będzie dostępny w zwykłej sprzedaży, do którego będzie doliczana – jak określił – minimalna marża.

Nie tylko płyn

Spółki Grupy KGHM podejmują także inne działania związane z walką z koronawirusem. Firma KGHM Zanam produkuje dziennie ok. 3 tys. maseczek chirurgicznych, które następnie trafiają do służb medycznych.

Polski producent miedzi poinformował również, że centra badawcze KGHM są gotowe do przeprowadzania diagnostyki próbek na obecność koronawirusa. Natomiast wspomniany już prezes Polskiej Miedzi podkreślił także, że spółka zamierza sprowadzić sprzęt medyczny z innych krajów.

– Mamy dobre relacje handlowe z Chinami, z innymi krajami. Nasi partnerzy nas wspierają. Mogę tylko powiedzieć, że jeśli wszystko dobrze pójdzie, to przyjedzie kilkaset respiratorów, ale też kilkaset tysięcy środków zabezpieczenia indywidualnego – powiedział Marcin Chludziński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *