Aktualności

Nic nie umknie uwadze celników. Kolejna inwestycja Nuctech w Kobyłce

W niewielkiej miejscowości koło Wołomina otwarto nowy zakład chińskiego koncernu Nuctech. To tutaj będą produkowane najnowsze systemy rentgenowskie (do kontroli ładunków cargo) i skanery bagażowe, które będą fundamentalnym wsparciem dla celników podczas kontroli granicznych.

– Inwestycja w Kobyłce ma kluczowe znaczenie dla globalnej strategii rozwoju firmy Nuctech. Nowa fabryka zwiększa nasz potencjał produkcyjny i badawczo-rozwojowy oraz umożliwia transfer unikatowych i najbardziej zaawansowanych technologii do Polski. Od 14 lat nieprzerwanie rozwijamy tu naszą działalność i uważamy, że nowy zakład to doskonała baza dla dalszego rozwoju w Europie – mówił prezes Nuctech Co. Ltd prof. Chen Zhiqiang

Nowa inwestycja – warta 40 mln zł – będzie mieścić się w budynku o wielkości 6000 m2. Obiekt będzie wyposażony w najnowszą technologię, przez co ma umożliwić produkcję takich skanerów, których nie można było wytwarzać w poprzednim zakładzie. Nuctech ma w planach podwoić dotychczasową produkcję oraz stworzyć innowacyjne skanery mobilne, kolejowe i stacjonarne oparte na tomografii komputerowej ( systemy kontroli CT).

– Tutaj od początku produkujemy duże urządzenia np. do ciężarówek, do kontenerów – już od ponad 10 lat. Jesteśmy przekonani, że potrzeba nam więcej technologii i potrzebne są też środki zapewniające bezpieczeństwo na przejściach granicznych i lotniskach, a więc i mniejsze urządzenia” – mówił prezes Nuctech w Polsce Wang Weidong podczas konferencji prasowej

Nowa fabryka to pierwszy tego typu obiekt w Europie i zarazem 3 na świecie.

Nuctech to chińskie przedsiębiorstwo technologiczne z Uniwersytetu Tsingua. Firma dostarcza zaawansowane systemy kontroli bezpieczeństwa dla służb celnych podczas kontroli drogowych i kolejowych, a także w portach i na lotniskach. W Polsce funkcjonują 23 skanery tego koncernu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *