Aktualności

Kolejna awaria w Orlenie. Czarny dym nad Płockiem

Zaniepokojeni mieszkańcy miasta przesyłali zdjęcia i nagrania czarnego, rzęsistego dymu nad miastem. 25 września o godzinie 16-tej doszło do poważnej awarii w instalacji płockiej rafinerii. Koncern paliwowy zapewnia, że ma sytuację pod kontrolą.

W komunikacie Orlenu możemy przeczytać, że przyczyną zdarzenia była nieszczelność sieci parowej w Elektrociepłowni. Na podstawie procedur nastąpiło bezpieczne zatrzymanie części instalacji. – Systemy prewencyjne zadziałały prawidłowo – zrzut substancji nastąpił na pochodnie, gdzie uległy one spaleniu. Stąd widoczne były efekty świetlne i wizualne, które wynikały z bezpiecznego zatrzymywania instalacji – czytamy w komunikacie.

Według doniesień medialnych, jeden z pracowników został lekko ranny.

Orlen zapewnia, że nie ma zagrożenia dla środowiska. Koncern potwierdza również, że dostawy dla klientów będą odbywać się bez zakłóceń.

Warto dodać, że to kolejna awaria w Orlenie w ciągu ostatnich tygodni. Niedawno pisaliśmy o awarii elektrowni koncernu we Włocławku ( https://fabrykiwpolsce.pl/co-zdarzylo-sie-we-wloclawku-naprawa-elektrowni-potrwa-dwa-razy-dluzej/)

fot. Orlen

video: Youtube// Domo o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *