Aktualności

Nowa fabryka Mlekovity. Co chce osiągnąć polska firma mleczarska?

1 października w centrali grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem otworzono Fabrykę Proszków Mlecznych. W nowej fabryce, będą produkowane wyroby, które wcześniej nie znajdowały się w ofercie firmy m.in. produkty w proszku w standardzie odżywek dla dzieci, koncentrat białek mleka, czy mleko instant.

O znaczeniu nowej inwestycji mówił podczas poświęcenia nowej Fabryki Prezes Mlekovity Dariusz Sapiński: –  Jest to kluczowa inwestycja i największa w historii firmy z dotychczas zrealizowanych. Celem, jaki sobie zakładamy przy okazji tej inwestycji, jest osiągnięcie pozycji lidera rynku proszków mlecznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej – mówił prezes Sapiński.

W uroczystości wzięła udział Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz, która zwróciła uwagę na innowacyjność nowego zakładu: – Dobry, nowoczesny przemysł zautomatyzowany jest przyszłością gospodarki polskiej i światowejJeżeli chcemy wykorzystać szansę, jaką daje dobra koniunktura gospodarcza, musimy mieć nowoczesny przemysł – właśnie taki, jaki mamy tutaj. A w tym zakładzie widać zarówno przedsiębiorczość, jak i  technologię – mówiła Minister Emilewicz. 

Warto podkreślić, że to nie jedyna inwestycja Mlekovity w tym roku. W 2018 r. otwarto m.in fabrykę w Kaliszu, a także zwiększono zdolności produkcyjne w Baranowie. W przyszłości władze firmy planują otworzyć nową serownię.

Obecnie Grupa Mlekovita to 20 zakładów produkcyjnych, 32 własne centra dystrybucyjne, ponad 100 sklepów firmowych. W swojej ofercie proponują sprzedaż 1000 produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *