Trwa budowa fabryki w Stargardzie. Fot. Panattoni Europe

Trwa budowa fabryki w Stargardzie. Fot. Panattoni Europe

Aktualności

Panattoni wybuduje kolejną fabrykę. W obiekcie m. in. pomieszczenie sprężonego powietrza

Firma Hydroline to fiński producent siłowników hydraulicznych. Spółka od 2013 roku jest obecna w Polsce – w Stargardzie posiada własną fabrykę. Kilka dni temu Panattoni jeden z liderów wśród deweloperów powierzchni przemysłowych poinformował o budowie nowego zakładu produkcyjnego Hydroline. To już kolejna inwestycja w Polsce, realizowana przez Panattoni.

Nowa hala produkcyjna – o wielkości 13 tys. m2 – powstanie obok dotychczasowej fabryki. Z chwilą wybudowania nowego zakładu – to tam zostanie przeniesiona cała produkcja. Koniec budowy obiektu jest przewidziany w czerwcu bieżącego roku.

Najnowsza inwestycja Panattoni Europe jest przykładem relokacji obiektu fabrycznego – skomplikowanej struktury współpracy, w której zawarte jest przeniesienie całej technologii przyszłego właściciela obiektu w możliwie jak najkrótszym czasie. Priorytetem jest zachowanie ciągłości linii produkcyjnych Hydroline – podkreśla Marek Foryński, dyrektor zarządzający działu BTS Group w firmie Panattoni Europe. – Realizacja napiętego harmonogramu już na etapie przygotowawczym nie byłaby możliwa bez bardzo dobrej współpracy i wsparcia ze strony urzędu miasta – dodaje Foryński.

Jakie działy powstaną w nowej hali produkcyjnej? W wyposażeniu obiektu znajdzie się m.in. pomieszczenie sprężonego powietrza, pomieszczenie do malowania czy akumulatorownia wózków widłowych.

Produkty Hydroline Poland trafiają zarówno na rynek polski, ale także do krajów skandynawskich czy do Hiszpanii. Jak informuje firma: – Hydroline jest w stanie wyprodukować wszystkie typy siłowników, o długościach dochodzących do 12 metrów. 100% produktów jest poddawanych testom w naszym zakładzie.

Fabryka w Stargardzie to kolejny przykład inwestycji przemysłowej firmy Panattoni. Spółka realizuje również budowę m. in. fabryki zmywarek BSH w Łodzi. Pisaliśmy o tym na łamach naszego portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *