Aktualności

Centrum logistyczne, własna stacja kolejowa, Przemysł 4.0. Panattoni wybuduje nową fabrykę zmywarek BSH

Łódź, ulica Jędrzejowska – serce logistyki firmy BSH. To tutaj powstanie zakład, o wielkości prawie 60 tys. m2, w którym produkowane będą zdalnie sterowane zmywarki. Ale to nie koniec innowacji – firma wprowadzi także istotne rozwiązania logistyczne i produkcyjne.

Inwestycja – zrealizowana w formule build-to-own (na własność inwestora) – nie przez przypadek powstanie obok centrum logistycznego firmy. Nowa fabryka zmywarek BSH będzie na co dzień współpracować z centrum, które posiada własną stację kolejową. Wybudowane zostaną także specjalne łączniki, które ułatwią transport gotowych produktów do poszczególnych klientów. – Najnowsza inwestycja dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego to już nasz trzeci wspólny projekt. Rozpoczynaliśmy od powierzchni magazynowej poprzez wielkopowierzchniowe centrum logistyczne z własną stacją kolejową wewnątrz budynku o długości 590 m, a tym razem pracujemy nad obiektem produkcyjnym dedykowanym Przemysłowi 4.0. Realizacja ta jest dla nas wyzwaniem nie tylko pod względem technologicznym, ale i wielkości – fabryka zmywarek BSH jest największą realizacją Panattoni Europe o charakterze produkcyjnym” – mówi w komunikcie Panattoni – Dyrektor Zarządzający firmy Marek Dobrzycki.

Warto zauważyć, że w nowym obiekcie usprawniona zostanie nie tylko sama logistyka, ale także produkcja. Zmywarki BSH zostaną wyposażone w system Home Contect (autorskie rozwiązanie BSH), dzięki której użytkownicy będą mogli m.in. zdalnie zarządzać AGD. BSH realizuje zamówienia dla takich marek jak: Bosch, Siemens czy Zelmer.

Zakład ma być dostosowany do potrzeb przemysłu 4.0 – integracji pracowników oraz sterowanych cyfrowo maszyn z Internetem i technologiami informacyjnymi. W fabryce będzie funkcjonował m.in. inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS) oraz zostaną wprowadzone rozwiązania optymalizujące zużycie energii i zasobów. Jedną z wcześniejszych inwestycji BSH było utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Początek produkcji zmywarek w łódzkiej fabryce planowany jest na drugą połowę 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *