Oknoplast

Oknoplast

Aktualności

Polska firma przejmuje hiszpańskiego lidera. „To nie jest przypadkowy wybór”.

 Grupa Oknoplast idzie za ciosem. Polski producent stolarki otworowej PCV zajmuje silną pozycję na rynkach m.in. we Francji, Włoszech czy Niemczech. Teraz zamierza podbić Półwysep Iberyjski. Spółka z podkrakowskiego Ochmanowa poinformowała o przejęciu firmy Ampuero, lidera hiszpańskiego rynku, który każdego roku produkuje 200 tys. okien. Plany polskiej firmy sięgają jednak dalej… za ocean.

– Wybór firmy Ampuero nie był przypadkowy, bo Grupa Oknoplast na każdym rynku, na którym funkcjonuje chce być czołowym dostawcą okien PVC – przekazał prezes firmy Adam Placek.

Rzeczywiście hiszpański producent generuje niezłe wyniki.  Potwierdzają to choćby wyniki sprzedaży firmy, które w ubiegłym roku  sięgnęły prawie 40 mln euro,. Warto też wspomnieć, że cztery lata temu Ampuero zrealizowało program inwestycji, poprzez który moce produkcyjne firmy wzrosły o 100%. Na terenie całej Hiszpanii firma posiada 300 własnych salonów sprzedaży.

Specyficzny rynek

Jak przekazało kierownictwo Oknoplastu hiszpański rynek był przez nich obserwowany od dłuższego czasu. Jest to dosyć specyficzny sektor, ponieważ na hiszpańskim rynku stolarki otworowej 90% stanowią wyroby z aluminium, a tylko 10 proc% PCV.

–To dla nas to dobry sygnał, bo mamy już podobne doświadczenia sprzed lat płynące z rynku włoskiego – twierdzi Magdalena Cedro-Czubaj, dyrektor marketingu Grupy Oknoplast

Firma spod Krakowa posiada obecnie sieć ponad 3 tys. dystrybutorów w Europie. Oknoplast jest obecny na terenie Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Szwajcarii, Słowenii, Niemiec i Francji. Ubiegły rok firma zakończyła z rekordową wartością sprzedaży na poziomie 770 mln zł, z czego ponad 70% stanowił eksport.

Polski producent zapowiada, że poprzez inwestycję w Hiszpanii, firma zamierza rozwijać swoją działalność w Portugalii i Francji. To jednak nie wszystko. Przejęcie Ampureo ma umożliwić wejście na rynki Ameryki Południowej, co docelowo miałoby nastąpić w ciągu 3-5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *