Fabryki w Polsce

Jak stworzyć zrobotyzowaną fabrykę? [VIDEO]

Nadal duża część polskich producentów z obawą podchodzi do zainstalowania robotów w swojej fabryce. Być może najnowszy odcinek programu „Fabryki w Polsce” wpłynie na ich zdanie. O tym, dlaczego warto stosować robotyzację przekonali się przedstawiciele firmy Radmot. Dzięki rozwiązaniom marki Fanuc są w stanie produkować 30 % części więcej.

W programie zobaczycie rozwiązania przemysłu 4.0 firmy Fanuc wprowadzone w zakładzie Radmot. Co to jest „wąskie gardło? Jakie są możliwość robota RoboTower czy Robotower Flex? Odpowiedź poznacie w programie „Fabryki w Polsce”.

Na rynku od ponad 60 lat

Firma Fanuc powstała w 1956 roku, a jej założycielem był dr Seiuemon Inaba, który prowadził innowacyjne badania związane z koncepcją cyfrowych elementów sterujących.

Dzisiaj dane firmy nadal robią wrażenie: prawie 4,5 mln sprzedanych sterowników CNC oraz 680 tys. zainstalowanych robotów na całym świecie.

Fanuc jest w stanie dostosować swoje produkty do każdej branży. —  Niezależnie od tego, czy Twoja firma produkuje obrabiarki, jest integratorem systemów czy wytwarza produkty finalne, jesteśmy gotowi, aby wspierać Cię w procesie automatyzacji produkcji — od skonfigurowania całego układu automatyki, poprzez optymalizację poszczególnych systemów, aż do ulepszania procesu produkcji – informuje firma na swojej stronie internetowej.

 

Pilna potrzeba robotyzacji

Zmiany wprowadzone przez roboty Fanuc zadowalają kierownictwo firmy  Radmot.

– 4 lata temu, uruchamiając produkcję dla przemysłu motoryzacyjnego na ponad 10 obrabiarkach wiedzieliśmy, że aby utrzymać się na rynku musimy zautomatyzować naszą produkcję – mówił w programie „Fabryki w Polsce” Paweł Stańczyk, kierownik Działu Technologicznego w Radmot.

Pracownicy firmy świadczą usługi dla przedstawicieli różnych sektorów przemysłu. W firmie wykonywane są prace związane z frezowaniem i toczeniem CNC oraz obróbka skrawaniem.

Roboty mogą mieć istotne znaczenie przy zarządzaniu czasem pracy. O tym, w jaki sposób mogą pomóc w wyeliminowaniu marnotrawstwa w fabrykach przeczytacie tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *