Siedziba firmy Selena. Fot. Mat. pras

Siedziba firmy Selena. Fot. Mat. pras

Aktualności

Polski producent przejmuje portugalską markę

Grupa Selena, czyli polski wytwórca produktów chemii budowlanej przejął portugalską firmę Imperalum. Spółka podkreśla, że to dopiero początek międzynarodowej ekspansji.

Pracownicy Seleny zajmują się produkcją takich produktów, jak piany, uszczelniacze, kleje, materiały do hydroizolacji oraz systemy ociepleń. Spółka jest obecna od 30 lat w branży chemii budowlanej.

Wkrótce portfolio polskiego producenta zostanie rozszerzone o membrany bitumiczne, czyli popularne papy.

„W naszym portfolio pojawia się mocna, znana marka”

Wczoraj, 31 sierpnia portugalski urząd antymonopolowy zaakceptował transakcję przejęcia firmy Imperalum przez Grupę Selena.

– Wzmocnienie naszej Grupy o pracowników Imperalum, ich doświadczenie i osiągnięcia pozwala na realizację naszej długoterminowej strategii ekspansji międzynarodowej, opartej zarówno o akwizycje, jak i rozwój organiczny – mówi Sławomir Majchrowski, prezes zarządu Grupy Selena. – Pragnę podkreślić, że w naszym portfolio pojawia się mocna, znana marka, która na rynku portugalskim działa od końca lat 60. ubiegłego wieku.

Przejęcie Imperalum powiększy portfolio firmy. Papy produkowane przez portugalską firmę zapewniają wysoką stabilność oraz posiadają wysoką temperaturę mięknienia. Mogą być one stosowane na dachach o różnym spadku, choćby na stadionach piłkarskich, lotniskach czy centrach handlowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *