Dach Sense Monitoring

Dach Sense Monitoring

Technologie

Jak funkcjonują inteligentne dachy?

Jedna z podstawowych funkcji dachów to ochrona budynku przed wpływami i zmianami atmosferycznymi. Z tego też powodu te konstrukcje są narażone na liczne uszkodzenia i ubytki. Jednak dzisiaj stan dachów może kontrolować nowoczesna technologia, dzięki której nie ma potrzeby, by wchodzić na szczyt budynku. Jak ona działa?

Jeden z produktów firmy. Fot. sense-monitoring.com

Jeden z produktów firmy. Fot. sense-monitoring.com

Technolodzy polskiej firmy, Sense Monitoring utworzyli system Sense S-One. Zbiera on informacje na temat konstrukcji i wysyła powiadomienia (sms lub e-mail) do zarządcy na temat potencjalnych zagrożeń. Technologia może, m.in. wykrywać przecieki czy kontrolować nasiąkanie warstwy izolacyjnej.

System składa się z sensorów oraz tarcz pomiarowych. Pierwsze z urządzeń montowane jest w miejscu podparcia mierzonego elementu, natomiast tarczę umieszcza się w miejscu największego ugięcia. Tego typu technologie mogą powstać w każdym budynku z płaskim dachem, jak np. hale magazynowe czy produkcyjne.

Za to rozwiązanie firma w 2018 roku otrzymała nagrodę za innowacyjny produkt roku w branży transportu logistyki oraz produkcji.

 

Platforma Inteligentny Dach

Pracownicy Sense Monitoring stworzyli również platformę Inteligentny Dach. To innowacyjne narzędzie, które informuje o ryzykach związanych z niekorzystną pogodą oraz o przeciążeniach konstrukcji.

W ubiegłym tygodniu firma poinformowała, że dostarczy swoje rozwiązania deweloperowi powierzchni magazynowych – firmie 7R.

– W obecnych czasach na znaczeniu przybiera każda forma zdalnego zarządzania nieruchomościami, dlatego jesteśmy przekonani, że platforma firmy Sense doskonale się sprawdzi. Dostęp do danych kluczowych dla bezpieczeństwa pracowników oraz zasobów materialnych w budynku zapewni naszym najemcom komfort w prowadzeniu codziennej działalności. My z kolei będziemy mogli komfortowo i bezpieczne zarządzać zdalnie całą siecią budynków– mówi Maciej Krawiecki z 7R

Produkty Sense Monitoring zostały zamontowane już na powierzchni 900 tys. m2 dachów płaskich. Skorzystali z nich, m.in. producenci branży automotive, firmy logistyczne oraz właściciele magazynów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *