Miedź

Miedź

Aktualności

„Ponad 20 lat konstruktywnej współpracy z KGHM pokazało nam, że możemy ufać Polakom”. Nowy kontrakt Polskiej Miedzi na 4 mld zł

Spółka z Lubina jest obecna na chińskim rynku od ponad 20 lat. 6 listopada podczas China International Import Expo odnowiony został kontrakt pomiędzy KGHM a China Minmetals. Polacy w ciągu 5 lat będą dostarczać miedziane katody, za które chińska strona zapłaci 4 miliardy złotych.

Prezes China Minmetals Guo Wenqing docenił współpracę z polskim partnerem: – Bardzo ważna jest dla nas stabilność dostaw i wysoka jakość produktów. Ponad 20 lat konstruktywnej współpracy z KGHM pokazało nam, że możemy ufać Polakom. Cieszymy się, że nasza kooperacja się rozwija i że możemy być ambasadorem KGHM na rynku chińskim.

Zadowolenia nie krył również prezes KGHM Miedź Polska S.A. Marcin Chludziński : – Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z China Minmetals. To dzięki nim możemy wykorzystać ogromy potencjał, który posiada rynek chiński. Fundamentem naszej współpracy jest podejście „win-win” dbamy o to, aby z naszej kooperacji korzyści wyciągały obie strony.Na tym budujemy też polską markę w Chinach– zauważył Chludziński i dodał: – Przez ponad 20 lat wyrobiliśmy sobie opinię rzetelnego i stabilnego partnera. Dzięki KGHM Chiny postrzegają Polskę jako nie tylko rynek zbytu, ale również źródło wysokiej jakości produktów.

Podpisanie kontraktu miało miejsce podczas China International Import Expo. Są to targi, podczas których mogą promować się firmy z różnych części świata – zarówno te, które są lub chciałyby zostać eksporterami do Państwa Środka. Prezes Chludziński zauważył, że poprzez uczestnictwo w targach, Grupa KGHM chciałaby zareklamować na rynku chińskim inne produkty: srebro, złoto czy ołów rafinowany. – Jesteśmy tu również po to, aby budować pozytywny wizerunek polskiej gospodarki w Chinach. Nie zapominamy, że jesteśmy wielkim polskim przedsiębiorstwem, którego zadaniem jest przecieranie szlaków dla kolejnych firm z naszej Ojczyzny – dodał prezes KGHM Marcin Chludziński.

KGHM jest eksporterem do Państwa Środka od 1997 roku. Od tego czasu, polski koncern sprzedał tu 1,3 miliona ton katod miedzianych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *