Aktualności

Nowy model logistyczny. DPD otwiera sortownię pod Warszawą

250 tysięcy paczek na dobę. Taką wydajność chciałaby osiągnąć jedna z największych firm kurierskich w Polsce. Otwarcie sortowni w Parzniewie oznacza rozpoczęcie nowego modelu logistycznego. Czy będzie to miało wpływ na funkcjonowanie firmy?

Przede wszystkim władze DPD chcą postawić na decentralizację procesów logistycznych. – Dzięki krótszym dystansom pomiędzy oddziałami a sortownią w Parzniewie efektywność przewozów jest wyższa, a firma lepiej przygotowana do rosnących wolumenów w wyniku ekspansji e-commerce – mówi rzecznik firmy Małgorzata Maj. Natomiast prezes DPD Rafał Nawłoka dodaje: – Odległości pokonywane przez naszą flotę pomiędzy Warszawską Sortownią Regionalną a oddziałami są krótsze, przez co bieżące działania są sprawniejsze i bardziej rentowne, a także mniej obciążające dla środowiska naturalnego, co jest jednym z priorytetów CSR dla DPDgroup.

Nowy obiekt będzie obsługiwał głównie obszar Polski wschodniej (region warszawski, północno-wschodni oraz województwa świętokrzyskie i lubelskie).

Jak będzie funkcjonować sortownia? W obiekcie – o wielkości 11 tys m2 – do dyspozycji pracowników będzie dwupoziomowy sorter VanRiet,, wyposażony w 20 teleskopowych przenośników taśmowych (o wydajności 15 tys. paczek na godzinę). Oprócz tego w obiekcie zostaną zamontowane dwie taśmy przeznaczone do małych paczek i foliopaków ( wydajność:10 tys. paczek/h) oraz jedna dedykowana do paczek niestandardowych (6 tys. paczek/h).

W nowej sortowni zatrudnienie znajdzie 250 pracowników, z czego ¼ z nich to mają stanowić kobiety. Władze firmy zapewniają, że w nowoczesnym obiekcie pracownicy nie będą obciążeni noszeniem ciężkich ładunków.

Warto zwrócić uwagę na innowacyjny system szkolenia. Pracownicy zamiast słuchać wykładów i czytać instrukcje poznają specyfikę swoich zadań przez specjalny symulator „Virtual Reality”. – Ta nowoczesna metoda szkoleniowa pozwala w praktyce zapoznać się z procesami, jakie zachodzą w magazynie i przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa nauczyć się realizować wszystkie czynności – dodaje rzecznik prasowy DPD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *