Aktualności

Szwajcarski koncern w Iłży

W Iłży (powiat radomski) zamierza zainwestować szwajcarska firma Schlegel. W nowej fabryce wytwarzane będą elementy do produkcji pojazdów szynowych – głównie systemy rozbudowy i pokrycia wnętrz wagonów. Firma Schlegel jest znana w międzynarodowym przemyśle z nowatorskich rozwiązań z zakresu obróbki blachy. Do 2021 roku Szwajcarzy zamierzają zainwestować 94 miliony złotych.

Coraz więcej inwestorów, jako miejsce do budowy fabryki, wybiera Starachowicką Strefę Ekonomiczną. W Iłży inwestorów zachęciło odpowiednie zagospodarowanie terenu m.in. droga dojazdowa, czy sieć kanalizacyjna. Wdrożony został również plan zagospodarowania przestrzennego, co zdecydowanie usprawniło proces inwestycyjny.

Podczas konferencji prasowej, na której poinformowano o budowie nowego zakładu, wiceburmistrz Iłży Marek Łuszczek nie krył zadowolenia – Dzięki tej inwestycji spodziewamy się rozwoju gminy, utworzenia nowych miejsc pracy, a także pojawienia się kolejnych przedsiębiorców. Przedstawiciel władz samorządowych zauważył również: – Staraliśmy się spełnić większość oczekiwań inwestora odnośnie warunków technicznych budowy zakładu, ale też wszelkiej pomocy w szukaniu odpowiednich kadr dla zakładu. Cieszę się, że zdobyliśmy zaufanie firmy Schlegel.

Natomiast Evelyn Kiepas z szwajcarskiej firmy mówiła m.in. o zatrudnieniu w fabryce. – W ciągu najbliższych 3 lat zamierzamy zatrudnić 130 pracowników. Będziemy poszukiwać fachowców w różnych zawodach z branży metalowej: operatorów maszyn, spawaczy, monterów, ale także inżynierów.

To ósme zezwolenie na inwestycje w SSE Starachowice. Niedawno w ramach strefy podpisano zgodę na utworzenie wielomilionowej inwestycji dla firmy Man Bus. Koncern będzie produkował tu elektryczne autobusy.

fot. www.schlegel.ch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *