Aktualności

Szwajcarski koncern w Iłży

W Iłży (powiat radomski) zamierza zainwestować szwajcarska firma Schlegel. W nowej fabryce wytwarzane będą elementy do produkcji pojazdów szynowych – głównie systemy rozbudowy i pokrycia wnętrz wagonów. Firma Schlegel jest znana w międzynarodowym przemyśle z nowatorskich rozwiązań z zakresu obróbki blachy. Do 2021 roku Szwajcarzy zamierzają zainwestować 94 miliony złotych.

Coraz więcej inwestorów, jako miejsce do budowy fabryki, wybiera Starachowicką Strefę Ekonomiczną. W Iłży inwestorów zachęciło odpowiednie zagospodarowanie terenu m.in. droga dojazdowa, czy sieć kanalizacyjna. Wdrożony został również plan zagospodarowania przestrzennego, co zdecydowanie usprawniło proces inwestycyjny.

Podczas konferencji prasowej, na której poinformowano o budowie nowego zakładu, wiceburmistrz Iłży Marek Łuszczek nie krył zadowolenia – Dzięki tej inwestycji spodziewamy się rozwoju gminy, utworzenia nowych miejsc pracy, a także pojawienia się kolejnych przedsiębiorców. Przedstawiciel władz samorządowych zauważył również: – Staraliśmy się spełnić większość oczekiwań inwestora odnośnie warunków technicznych budowy zakładu, ale też wszelkiej pomocy w szukaniu odpowiednich kadr dla zakładu. Cieszę się, że zdobyliśmy zaufanie firmy Schlegel.

Natomiast Evelyn Kiepas z szwajcarskiej firmy mówiła m.in. o zatrudnieniu w fabryce. – W ciągu najbliższych 3 lat zamierzamy zatrudnić 130 pracowników. Będziemy poszukiwać fachowców w różnych zawodach z branży metalowej: operatorów maszyn, spawaczy, monterów, ale także inżynierów.

To ósme zezwolenie na inwestycje w SSE Starachowice. Niedawno w ramach strefy podpisano zgodę na utworzenie wielomilionowej inwestycji dla firmy Man Bus. Koncern będzie produkował tu elektryczne autobusy.

fot. www.schlegel.ch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *