#WspierajmyNasze

#WspierajmyNasze

Aktualności

#WspierajmyNasze. Patriotyzm konsumencki w dobie pandemii

Koronawirus. To wyzwanie, z którym musimy się mierzyć już od ośmiu miesięcy. Na pierwszym froncie są służby medyczne, jednak skutki epidemii dotykają także właścicieli fabryk i producentów. Paradoksalnie, w tej niełatwej sytuacji, możemy znaleźć wiele pozytywnych reakcji.  Chodzi o gesty solidarności pomiędzy polskimi firmami, które razem zamierzają przetrwać kryzys. Jednym z przykładów może być akcja #WspierajmyNasze.

Inicjatorem projektu jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Radomsko (producent w branży mleczarskiej). #WspierajmyNasze to akcja marketingowa, której początkowym celem miało być ukazanie solidarności z innymi polskimi firmami. Inicjatywa jednak przerosła oczekiwania twórców i przerodziła się w prawdziwą kampanię marketingową, w którą zaangażowało się wiele małych i średnich firm, a także rozpoznawalne marki.

Na czym polega akcja #WspierajmyNasze? – My reklamujemy polskie firmy u nas, zaznaczamy, że warto zwrócić na nie uwagę, a one udostępniają informacje o naszej akcji wzajemnego wsparcia w swoich kanałach komunikacji. Wykorzystujemy mechanizm rekomendacji, budujemy grono firm i odbiorców – informuje OSM Radomsko.

Firmy angażują się w akcję różnymi sposobami. Część publikuje posty w mediach społecznościowych bądź linkuje wpisy reklamowe. Niektórzy – zwłaszcza rozpoznawalne firmy występują jako marka w kontekście hashtaga we wpisie reklamowym na stronie OSM w Radomsku. –  Dla nas, jako lokalnego producenta, to duża wartość, zwłaszcza, że każda z tych firm ma ściśle sprecyzowaną strategię marketingową, co oznacza, że nie zawsze jest miejsce w tej strategii na pewne komunikaty, które pojawiają się spontanicznie – dodaje mleczarski producent z Radomska.

Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny. OSM Radomsko bierze na siebie opis i content, a oprócz tego gwarantuje darmowy wpis reklamowy na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

– Zależy nam na tym, aby uświadomić konsumentów, że polski producent jest blisko i warto sięgnąć po jego produkty, bo są naturalne, smaczne, a przede wszystkim, ponieważ pochodzą od polskiego producenta – informuje OSM Radomsko.

Akcja #WspierajmyNasze będzie trwać do końca kwietnia 2021 r.

Więcej o projekcie znajdziecie pod linkami:

AKTUALNOŚCI

PRODUKTY

YOUTUBE

INSTAGRAM

FACEBOOK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *