Grupa Azoty i Advanced Packaging Association (APA)

Grupa Azoty i Advanced Packaging Association (APA)

AktualnościFabryki w PolsceInnowacje

Advanced Packaging Association, czyli nowe stowarzyszenie na rzez rozwoju opakowań na bazie poliamidu

Grupa Azoty ATT Polymers, BASF, UBE, ENVALIOR i DOMO Chemicals ogłosiły utworzenie stowarzyszenia Advanced Packaging Association (APA) AISBL, organizacji non-profit mającej na celu rozwój elastycznego łańcucha wartości opakowań na bazie poliamidu, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Inicjatywa zrodziła się w 2023 roku, mając na celu podkreślenie kluczowej roli poliamidu jako materiału wysokowydajnego i nadającego się do recyklingu w produkcji opakowań.

Cele APA

APA ma dostarczać innowacyjne rozwiązania wspierające transformację ku zrównoważonym produktom. Grupa Azoty, która kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój i gospodarkę o obiegu zamkniętym (GOZ), angażuje się w rozwój portfolio produktowego poprzez recykling tworzyw z własnych instalacji oraz źródeł zewnętrznych.

Główne założenie APA to uznanie opakowań poliamidowych za zrównoważone i w pełni recyklingowalne do 2027 roku, co ma przyczynić się do zmniejszenia zużycia surowców i zapobiegania marnowaniu żywności. Stowarzyszenie będzie kontynuować promocję korzyści wynikających z użycia cieńszych i bardziej solidnych opakowań poliamidowych.

źródło publikacji: grupaazoty.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *