ArcelorMittal Poland

źródło: poland.arcelormittal.com

AktualnościFabryki w Polsce

20 lat działalności ArcelorMittal w Polsce

ArcelorMittal podsumowuje 20 lat działalności w Polsce, osiągając znaczące rezultaty w zakresie ochrony środowiska. W ciągu dwóch dekad firma zainwestowała ponad 10,5 mld zł w modernizację swoich zakładów, w tym duży nacisk położono na projekty ekologiczne. Dzięki tym działaniom emisje pyłowe zostały zredukowane o 90%, a emisja CO2 o 42% w porównaniu do 2004 roku.

Firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku, z celem pośrednim na 2030 rok, zakładającym redukcję emisji CO2 o 35% względem 2018 roku.

Sukcesy ArcelorMittal

W Dąbrowie Górniczej firma zainwestowała 700 mln zł w ochronę środowiska, trzykrotnie zwiększając wydajność systemu odpylania w stalowni i redukując emisję pyłów oraz tlenków siarki i azotu. W Sosnowcu modernizacja elektrociepłowni znacznie zmniejszyła emisję pyłu i dwutlenku siarki. Firma konsekwentnie eliminuje przestarzałe technologie, wprowadzając nowoczesne, hermetyczne instalacje i zmniejszając hałas produkcyjny.

Ważnym aspektem działalności ArcelorMittal Poland jest współpraca z Górnośląskim Instytutem Technologicznym w Gliwicach, który wspiera rozwój innowacyjnych, niskoemisyjnych technologii produkcyjnych. Instytut uczestniczył m.in. w projekcie opracowania technologii oczyszczania gazu wielkopiecowego, wprowadzając Najlepsze Dostępne Techniki (BAT) w procesach produkcyjnych.

Dzięki tym inwestycjom ArcelorMittal Poland konsekwentnie zmniejsza swoje oddziaływanie na środowisko, dbając o przyszłość i zdrowie lokalnych społeczności oraz kolejnych pokoleń.

źródło publikacji: poland.arcelormittal.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *