Polimery Police. Fot. Grupa Azoty

Polimery Police. Fot. Grupa Azoty

Technologie

Coraz bliżej końca projektu za prawie 2 mld dolarów

Polimery Police to inwestycja Grupy Azoty, która jest jedną z największych w europejskim przemyśle chemicznym. Dzięki niej Polska może zostać największym producentem polipropylenu w Europie. Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia linii, dlatego do Polic trafiają surowce, które umożliwiają przetestowanie instalacji.

Polimery Police to inwestycja za 1,8 mld dolarów, której celem jest zbudowanie zintegrowanego kompleksu chemicznego. W jego skład wejdzie instalacja do produkcji propylenu metodą odwodorowienia propanu oraz instalacja do wytwarzania polipropylenu (moc 437 tys. ton rocznie).

Inwestycja jest już prawie ukończona. Obecnie trwają ostatnie procedury, m.in. uzyskiwanie pozwoleń, dostawy urządzeń, odbiory oraz rozruch.

Testowa dostawa propylenu

Polimery Police. Fot. Grupa Azoty

Polimery Police. Fot. Grupa Azoty

Aby dokładnie przetestować działalność linii, do Polic dostarczono 4000 ton propylenu. Pozwoliło to kierownictwu fabryki na sprawdzenie dwóch kwestii.

Dzięki dostawie z innej spółki Grupy Azoty, można było przygotować instalację do płynnego, sekwencyjnego przyjęcia propylenu. Ponadto, dzięki temu, że materiał został dostarczony drogą kolejową pracownicy fabryki mogli przetestować układy rozładunku propylenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *