Tektura falista

Tektura falista

Aktualności

Produkcja 450 m/min. Nowy zakład w Dąbrowie Górniczej oficjalnie otwarty

Ze statystyk wynika, że coraz chętniej korzystamy z usług e-commerce. A skoro tak, to rośnie zapotrzebowanie na tekturę falistą. W ostatnim czasie uruchomiono kilka linii związanych z tą branżą produkcyjną. Parę dni temu oficjalnie otwarto kolejny zakład, należący do firmy JassBoard w Dąbrowie Górniczej.

Grupa Jass to ważny gracz na europejskim rynku branży papierniczej. Firma posiada zakłady na terenie Niemiec oraz Polski, łącznie zatrudniając 800 osób. Inny z polskich zakładów firmy, w Gostyniu, produkuje tekturę litą.

Kilka miesięcy uruchomiono linie fabryki w Dąbrowie Górniczej, której pracownicy zajmują się wytwarzaniem tektury litej. Jednak dopiero 26 kwietnia br. zdecydowano się na oficjalnie otwarcie zakładu zlokalizowanego na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Ekologia i nowoczesność

Nowa fabryka w Dąbrowie Górniczej. Fot. KSSE

Nowa fabryka w Dąbrowie Górniczej. Fot. KSSE

Wyposażenie dąbrowskiej fabryki zawiera w sobie zarówno elementy innowacyjności, jak i ochrony środowiska.

Linia produkcyjna o szerokości 2,8 m jest w stanie wyprodukować 450 metrów tektury falistej w ciągu minuty. To oznacza, że w trybie trzyzmianowym będzie można rocznie wytworzyć 250 mln m2  materiału. W zakładzie Jass Board powstają głównie trój i pięciowarstwowe tektury falistej typu B.

Nowa fabryka została także wyposażona w rozwiązania zrównoważonej produkcji. Dzięki systemowi kontroli jakości ma miejsce minimalizacja odpadów produkcyjnych. Nowa technologia zapewnia również niższe zużycie energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *